21 травня 2013, 13:08

Торговельна марка як об’єкт інтелектуальної власності

Деякі аспекти щодо розвитку на сучасному етапі

Опубліковано в №21 (363)

Олег Смотров

На практиці не завжди чітко можна буде встановити, що саме охороняється

Олег Смотров «Arbitis, ЮФ» Керуючий партнер

Поряд з традиційними видами та категоріями позначень (слова, букви та цифри, зображення, їх комбінації, кольорові знаки), умові дистинктивності (здатності відрізняти товари чи послуги одного підприємства від іншого) можуть відповідати і об’ємні позначення, звукові, запахові знаки, невидимі позначення (дотикові) тощо. Усі інші позначення умовно можна  назвати нетрадиційним торговими знаками або марками особливого роду, але лише для зосередження уваги на особливості змісту критеріїв охороноздатності відносно таких позначень.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Видається, що використання в Україні позначень особливого роду буде  цілком залежати від тенденцій розвитку міжнародного законодавства щодо таких позначень та спроб вирішення наявних питань, пов’язаних з їх практичним використанням.

Так, наприклад, щодо реєстрації об’ємних позначень можна умотивовано припустити, що на практиці не завжди чітко можна буде встановити, що саме охороняється внаслідок реєстрації просторового позначення, адже заявник надаватиме або трьохмірне зображення просторового позначення (рисунок, будь-яке інше зображення, що здатне бути надрукованим), або лише опис такого позначення. Реєстрація ж, наприклад, звукових позначень буде уповільнюватися на практиці тим, що секвенція нот (мелодійний фрагмент, який можна виконувати від різних нот), яка буде зареєстрована в якості торговельної марки, скоріше за все не надаватиме охорону дійсним музичним фразам, що будуть виражені подібним чином. Питання постають і щодо практичної можливості внесення до державного реєстру торгових марок, запису, який давав би чітке уявлення про зареєстроване позначення, наприклад, про запаховий або звуковий знак.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0