05 лютого 2019, 14:59

Чи відповідає власник сайту за перепост публікації з іншого сайту?

Опубліковано в №6 (660)

Веб-сайти, які розміщують новини, часто переопубліковують інформацію, що поширена на інших сайтах. Хтось вказує джерело запозичення, хтось не вказує. Чи звільняє перепост від відповідальності за поширення недостовірної інформації? Українські суди майже не висловлювалися щодо цього питання, але ми знайшли одну справу у 2018 р., яка варта уваги.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У справі №910/3141/18 перший відповідач розмістив на сайті статтю, яка містить, на думку позивача, недостовірну інформацію. Три інші сайти поширили цю інформацію шляхом «перепосту» з посиланням на першоджерело. Позивач адресував позов до їхніх власників. Троє відповідачів стверджували, що за «перепост» (за передачу інформації, коли особа не є тим, хто вперше в мережі Інтернет поширив її необмеженому колу осіб) відповідальність не передбачена.

Одним з аргументів відповідачів була практика Європейського суду з прав людини у спорі про спростування недостовірної інформації. У справі «Газета «Україна‑центр» проти України» (рішення від 15.07.2010 р., заява №16695/04) підприємство-заявник точно відтворило виступ особи під час прес-конференції, не перекручуючи його, а надання інформації заявником було нейтральним, без додавання власних коментарів або наголосів. Оскільки інформація на сайтах трьох відповідачів була розміщена із застосуванням прямих посилань на оригінал статті та з цитуванням частин тексту, не перекручуючи його, то відповідачі мають бути звільнені від відповідальності.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати