21 грудня 2019, 12:24

Зміни щодо повернення справ після апеляційного розгляду до суду першої інстанції

Прес-служба Сьомого апеляційного адміністративного суду

Одним із напрямків відділу надання інформаційних послуг, руху адміністративних справ та діловодства Сьомого апеляційного адміністративного суду є забезпечення своєчасного направлення (повернення) адміністративних справ за апеляційними скаргами до судів першої інстанції за результатами їхнього апеляційного перегляду.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


І сьогодні ми поговоримо саме про зміни в Кодексі адміністративного судочинства щодо процедури повернення справ після апеляційного розгляду до суду першої інстанції.

Варто зазначити, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підстав передачі справи на розгляд Великої Палати Верховного Суду та щодо строків повернення справи» від 2 жовтня 2019 року №142-IX внесено зміни до статей Кодексу адміністративного судочинства, що регулюють це питання.

Відповідно до статті 326 КАС України (у попередній редакції), після закінчення апеляційного провадження матеріали справи, крім тих, що зберігаються виключно в електронній формі, повертаються до суду першої інстанції, який її розглядав, у п’ятиденний строк з дня вручення постанови (ухвали) учасникам справи. Тобто основним аспектом виконання вимог статті 326 була наявність підтвердження про вручення постанови (ухвали) учасникам процесу, що значно сповільнювало оперативне повернення справ до суду І інстанції.

Натомість  02.10.2019 статтю 326 КАС України викладено у новій редакції, відповідно до якої адміністративна справа після закінчення апеляційного розгляду у п’ятнадцятиденний строк повертається до суду першої інстанції, який її розглядав.

Проаналізувавши зміни цієї норми, можна сказати, що підтвердження  про вручення  постанови (ухвали) учасникам процесу не потрібно. Згідно з умовами статті 326, ключовим є те, що справа повертається до суду І інстанції у 15-денний строк.

Сьомий апеляційний адміністративний суд і надалі інформуватиме учасників судового процесу про актуальні зміни в законодавстві.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати