22 жовтня 2013, 10:35

Скасування рішень МКАС при ТПП України в державному суді

Попереджений, – отже, озброєний

Опубліковано в №43 (385)

Олена Перепелинська

Деякі проблеми можна було б вирішити на рівні судової практики

Олена Перепелинська партнер, голова арбітражної практики INTEGRITES, президент Української Арбітражної Асоціації

У цілому протягом останніх років судова практика розгляду та вирішення українськими судами клопотань про скасування арбітражних рішень МКАС при ТПП України значно покращилася. Скасованих арбітражних рішень – одиниці, і це дозволяє сподіватися, що Україна стає дедалі більш дружньою до арбітражу юрисдикцією.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Проте, на жаль, є й проблеми. Більшість з них пов’язана з недосконалістю законодавчого регулювання цієї процедури. Клопотання про скасування арбітражних рішень МКАС при ТПП України розглядаються судами за правилами Глави 1 Розділу VII­1 ЦПК («Провадження у справах про оскарження рішень третейських судів»), які не враховують специфіку міжнародного арбітражу, а призначені, як це випливає з самої назви, для оскарження рішень третейських судів. Що ж стосується клопотань про скасування постанов МКАС при ТПП України згідно з ч. 3 ст. 16 Закону України «Про міжнародний комерційний арбітраж», то їх розгляд українським процесуальним законодавством взагалі не регулюється, що породжує багато практичних проблем. Ця ситуація потребує комплексних змін.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0