17 грудня 2013, 15:19

Чи потрібне Україні морське право

Опубліковано в №51-52 (393-394)

Андрій Селютін
Андрій Селютін «Arzinger» партнер, керівник Південноукраїнської філії

Декілька місяців тому на одній міжнародній конференції довелося спілкуватися з колегою з Нідерландів. Оскільки його доповідь стосувалася питання накладення арешту на морські судна, говорили, серед іншого, і про такі арешти в Україні. Колега з веселою посмішкою повідомив, як він чув, що накласти арешт на морське судно в Україні дуже просто, це займає обмаль часу і не потребує значних зусиль. Надалі, щоправда, з’ясувалося, що він мав досвід арешту суден в Україні приблизно чотири-п’ять років тому, тож був трохи здивований тим, що зараз арешт судна в Україні – досить непроста справа, і дуже часто трапляються відмови в накладенні арешту, навіть у тих випадках, коли кредитор має і доказову базу, і правову аргументацію.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Мене ж здивувало інше. Як відомо, у 2011 році Україна ратифікувала Брюссельську конвенцію 1952 року, яка регулює питання накладення арешту на морські судна. Більш того, ми навіть прийняли окремий закон з метою практичного втілення Конвенції, визначивши територіальну підсудність справ щодо арешту морських суден.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати