29 січня 2013, 16:33

Роль адвоката у сучасному кримінальному процесі

Використання практики Європейського суду в діяльності адвоката

Опубліковано в №05 (347)

Сергій Гребенюк

Використання адвокатами практики Європейського суду надасть можливість готувати більш обґрунтовану позицію

Сергій Гребенюк керівник практики кримінального права, партнер ЄПАП Україна

Новий КПК, закріплюючи принцип змагальності, застосовує абсолютно нову модель взаємовідносин учасників процесу та надає адвокату нові повноваження та можливості для реалізації цього принципу. Ефективність захисту клієнтів буде в тому числі залежати від компетентності та професіоналізму самих адвокатів. І таким додатковим інструментом для ефективного захисту клієнта безумовно повинна стати практика Європейського суду з прав людини.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Особлива роль практики Європейського суду для кримінального процесу вперше закріплена в Кримінальному процесуальному кодексі України (далі – Кодекс). Так, стаття 8 КПК України закріплює, що принцип верховенства права у кримінальному провадженні застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини (далі – ЄСПЛ). А стаття 9 КПК України, у свою чергу, закріплює, що кримінальне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики ЄСПЛ.

Зазначені норми потрібно максимально використовувати.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0