13 жовтня 2020, 15:39

Юрист у Facebook: можна, небажано, необхідно

Поради від зовнішнього консультанта

Опубліковано в №19 (725)

Анна Франківська
Анна Франківська консультант Legal Marketing Solutions

Юристи все частіше відкривають для себе та своїх фірм силу соціальних медіа. Цей інструмент забезпечує неперевершені можливості для створення клієнтських мереж та зміцнення репутації. Проте для неуважного юриста соціальні медіа можуть стати і потенційним каменем спотикання. Розглянемо найпопулярніший ресурс — Facebook, та розберемося, чи вправно ви його використовуєте.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Суть соціальних мереж полягає в тому, що — як і в більшості речей у житті — те, що ви отримуєте, безпосередньо пов'язане із зусиллями, які ви докладаєте. Додаючи свій аккаунт на публічну платформу, юридичні фірми мають на меті встановити присутність в інтернеті та залучити потенційних клієнтів, у яких, як правило, така присутність вже є. Однак реалізація успішної стратегії у Facebook не завжди є простим завданням. Справа в тому, що ця мережа, як і будь-який інший маркетинговий ресурс, оновлюється і регулярно змінює дієві алгоритми. Давайте спробуємо визначити, чи все гаразд з вашим контентом, розглянувши, що можна, небажано та необхідно для просування юридичних послуг у мережі Facebook.

Можна

Онлайн трансляції

Здавалося б, звичайна побутова функція для особистого спілкування, але ні. Онлайн трансляції — потужний інструмент, який дозволяє спілкуватися з підписниками в режимі реального часу. Це дає вам можливість поспілкуватися зі своєю аудиторією та продемонструвати, що за брендом є люди.

Особистісний фактор має вирішальне значення як для розвитку фірми в цілому, так і для побудови довіри з клієнтами та колегами. Особливо привабливим для глядачів є той факт, що сценарію в трансляціях немає, тож намагайтеся діяти якомога природніше. Корисним буде привітатися з глядачами, познайомитися з кожним із них особисто та надати відповіді на якомога більше запитань.

Підкасти

Все частіше іноземні колеги беруть участь в інтерв'ю на популярних каналах підкастів. Інтерв'ю з підкастом можна порівняти з більш доступними та популярними формами традиційних інтерв'ю у ЗМІ. Вони добре індексуються в інтернеті, користуються величезною популярністю. Крім того, такі підкасти веселі та прості у виконанні. Бонусом до запису є зворотнє посилання на сайт фірми при просуванні підкасту. Зважте, що юридичним фірмам корисніше не створювати власні підкасти, а долучатись у якості гостей на вже популяризованих каналах.

Фотографії 360°

Традиційні фото — це вже не так цікаво і захоплююче. Задля різноманітності користувачам інколи хочеться поринути вглиб та розглянути красу з усіх боків. Тож якщо ви вирішили до свого допису додати зображення, не оминайте цю оригінальну функцію. Тим більше, що у стрічці новин вона ще виділяється унікальністю та затримує увагу глядачів.

Групи у Facebook

Можливо, ми вас здивуємо, але популярність профільних сторінок падає, натомість все більшого поширення набуває спілкування у групах. Алгоритм Facebook ставить у пріоритет контент зі сторінок у групах, у яких ви активні. І недарма групам надається перевага — вони досить корисні, коли йдеться про юридичні фірми. На відміну від сторінок у Facebook, де дописи публікуються індивідуально, групи дають можливість створити особливе та безпечне середовище для спілкування з вашими послідовниками. Група Facebook — це місце, де ви можете спілкуватися з людьми та обговорювати з ними їхні проблеми та події, пов'язані з вашою практикою. Не варто використовувати це як рекламу — група, в першу чергу, має бути місцем для спілкування. Продемонструйте аудиторії, що за фірмою є людина, яка відкрита до діалогу і завжди поруч.

Аналіз сторінки

Звісно, це поглинає час, якого завжди бракує. Але якщо не відстежувати результати маркетингової роботи в мережі, неможливо дізнатися, що працює для вашої аудиторії, а що ви публікуєте, можливо, дарма. Виділяйте хоча б дві години на тиждень, аби впевнитися, що ви «зловили хвилю» і все робите продуктивно.

Небажано

Зловживати хештегами

Хештеги виникли у Twitter, і хоча за тривалий час вони поширились на інші платформи у соціальних медіа, але в Facebook досі не надто популярні. Надмірне використання хештегів у Facebook може зробити вміст допису непрофесійним і стримати читачів. В ідеалі слід використовувати 2–3 відповідні хештеги для кожного повідомлення на сторінці вашої фірми в соціальних мережах. І будьте обережні, обираючи їх, адже фраза, яка здається релевантною до змісту, який ви розміщуєте, може мати альтернативне значення в іншому контексті, що потенційно спричинить суперечки.

Тенденційні коментарі

Зазвичай для вашої фірми є сенс публікувати новини про закони та нормативні акти, пов'язані зі сферами її діяльності. Але будьте обережні з власними вподобаннями та особистими коментарями. Ви ризикуєте відштовхнути існуючих та потенційних клієнтів своїми протилежними чи упередженими переконаннями. Особливо під час обговорення суперечливих політичних питань уникайте публікацій про особисті погляди.

Зворотний зв'язок

Відгуки клієнтів — це завжди важливо, і розміщення закликів зворотного зв'язку у Facebook може здатися надійним способом їх отримати. Однак робити запит про відгук на такій публічній платформі може бути не найкращою ідеєю для фірми, особливо, якщо ви не впевнені в стовідсотково позитивній думці своєї аудиторії про неї.

Необхідно

Зберігати конфіденційну інформацію

Важливо пам'ятати, що ваша діяльність у соціальній мережі не є приватною та конфіденційною. Ви повинні бути особливо обережними, щоб інформація, яку ви розміщуєте у дописах на Facebook, ненавмисне не порушила домовленість про конфіденційність адвоката-клієнта. Розміщення у Facebook коментарів щодо поточних справ, якими займається фірма, може бути надзвичайно ризикованим. Хоча багато юристів знають, що краще не йти цим шляхом, деякі все ще публікують коментарі, які в майбутньому шкодять їхній репутації. Взаємодіяти з клієнтами щодо активних спільних проєктів на платформі Facebook — теж не надто гарна ідея. Використовуйте для цього особисті зустрічі.

Facebook Stories

Facebook Stories — це окремий канал, який містить зображення, відео та публікації, які можна переглянути протягом 24 годин. Ви можете обрати, з ким хочете поділитися ними: це може бути повний список підписників або лише декілька людей. Кількість переглядів Facebook Stories продовжує зростати, то чому б не розпочати користуватися цим інструментом на постійній основі? Причина цієї популярності полягає в тому, що люди більше не готові переглядати свої стрічки новин годинами. Натомість вони зосереджуються на стрічці Stories, що охоплює ключові моменти.

Налаштування сторінки

Ця порада може здатися банальною, але про неї варто нагадати. Публікуйте лише якісні зображення для свого профілю та обкладинки. Використовуйте ваш логотип як зображення профілю — його легко ідентифікувати. Обов'язково додайте до своєї сторінки кнопку із закликом до дії та не забувайте, що ви також можете налаштувати окремі тематичні вкладки та розмістити їх на свій смак.

Як доводить практика, переважна більшість юристів мають бажання популяризувати та продавати свою експертизу, використовуючи Facebook як дієвий інструмент. Але єдиний спосіб перетворити бажання на успіх — це діяти.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати