23 жовтня 2017, 17:27

Практика у сфері юриспруденції: де київський студент може отримати досвід за спеціальністю та підзаробити?

Навчальна практика є важливою формою підготовки студентів та складовою частиною навчального процесу. Крім того, саме під час практики майбутній фахівець має можливість заявити про свої здібності, отримати необхідний для початку кар’єри досвід та заробити гроші, працюючи за спеціальністю. Більшість українців переконана, що у сфері юриспруденції важливе значення має рівень вищого навчального закладу, в якому навчається майбутній спеціаліст. Однак престиж університету, за словами кадрових фахівців, далеко не завжди є показником цінності юриста.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


yur-gazeta.com1 (1)

Як часто організації погоджуються брати під свою відповідальність студентів-юристів?

Пропозиції для студентів хоча й не надто часто, але все ж таки з’являються на ринку. Зокрема, на порталі kiev.trud.com розміщено понад 350 вакансій у м. Києві у сфері юриспруденції, близько 30 з яких орієнтовані на студентів та випускників без досвіду роботи. Думки спеціалістів у галузі юриспруденції щодо прийняття практикантів суттєво різняться. Одні переконані, що недосвідчений студент заважатиме робочому процесу, а інші бачать у молодих юнаках та дівчатах енергійних помічників зі свіжим поглядом, тому готові не лише їх навчати, а й фінансово мотивувати на якісну роботу.

Експерти ринку праці рекомендують усім тим, хто тільки здобуває освіту, обирати організації та звертатися до них безпосередньо, адже більшість з них не публікують пропозицій для студентів, але з готовністю приймають майбутніх юристів на практику. Наприклад, якщо спеціалізація – цивільне право, то хорошою практичною базою буде нотаріальна контора або колегія адвокатів. Якщо кримінальне право, то варто звернутися до прокуратури чи слідчого відділу. Такі заклади як комерційні підприємства, органи муніципального управління та внутрішніх справ є хорошою базою для проходження практики.

yur-gazeta.com3

Практика як старт кар’єри: пошук роботи у Києві

Столичні HR-спеціалісти наголошують на тому, що система вищої юридичної освіти в Україні влаштована таким чином, що студенти не мають можливості практикуватися одночасно з вивченням теорії. Як правило, молоді спеціалісти не можуть складати процесуальні документи та меморандуми, а також вести переговори. Тому деякі юридичні компанії розробляють програми наставництва. Це надає змогу студентам стажуватися та навчатися у досвідчених юристів. Талановиті стажери мають усі шанси на отримання робочого місця. За словами фахівців ринку праці, гарне володіння іноземними мовами, ініціативність, уважність, готовність до навчання та самовдосконалення допоможуть студентові знайти гідну роботу навіть ще до випуску з ВНЗ.

Варто зазначити, що працедавці високо цінують студентів, які працювали волонтерами, помічниками приватних юристів чи в суді. Це дає змогу не просто спостерігати за специфікою роботи, але й вивчати всі процеси на практиці. Знайти таку роботу нескладно, а заробіток становитиме 3-5 тис. грн.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати