З розвитком бізнесу ринки для його товарів чи послуг вичерпують свої можливості, тож менеджерам доводиться працювати над пошуком нових торгових площадок, а юристам – оцінювати нові юрисдикції ведення бізнесу та правові ризики.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Останнім часом серед українських підприємців набуває популярності далекосхідний регіон, тому для юристів вивчення китайської та іншої східної юридичної грамоти стає нормою.
Як відомо, виведення бізнесу на нові ринки є досить складним процесом, оскільки крім вивчення загального бізнес-середовища та нормативного регулювання конкретної сфери діяльності, потрібно враховувати і місцевий менталітет.
Про менталітет писати не буду, але один цікавий факт наведу: більшість наших співвітчизників при виході на східні ринки використовують компанії з Гонконгу. Отже, виникає логічне запитання: чому саме ця юрисдикція?
Насамперед Гонконг розташований у центрі динамічного та перспективного з економічної точки зору АзійськоТихоокеанського регіону. Крім того, ринки Азії знаходяться в межах кількагодинного авіаперельоту.
Інша перевага Гонконгу – система оподаткування. Податкове навантаження тут найнижче в Азії, що буде до вподоби багатьом бізнесменам. У Гонконгу немає податку на додану вартість та податку з продажу, вся територія має статус порто-франко, тобто з ввезених сюди товарів (за винятком певних позицій) не стягуються митні збори та акцизи.
Від податків також звільнені приріст капіталу, дивіденди, процентний дохід та активи, що були передані в спадщину. Максимальна ставка податку на прибуток у Гонконгу становить 16,5% , а прибутковий податок і податок на нерухомість не перевищують 15%. Існує тут і соціальне навантаження підприємств, яке обмежується відрахуванням 5% до Фонду обов’язкового пенсійного страхування.
Важливим фактом є те, що податки не стягуються з прибутку, отриманого з джерел, що знаходяться за межами Гонконгу, тому торгові операції між Україною (або іншою зручною юрисдикцією) та Гонконгом не оподатковуватимуться. До того ж тут немає поділу компаній на резидентні й нерезидентні, а тому застосовується територіальний принцип оподаткування.