02 квітня 2013, 11:29

Право власності на результат творчої, інтелектуальної діяльності в мережі Інтернет: проблеми та перспективи

Чи є сайт об’єктом інтелектуальної власності і як захистити свої права на інтернет-ресурс?

Опубліковано в №14 (356)

Віктор Мороз

Право власності на доменне ім’я потребує реєстрації та не виникає з моменту створення

Віктор Мороз «ВікторіАл, Правова гільдія» Керуючий партнер

Сьогодні неможливо уявити життя без мережі Інтернет та веб-сайтів різноманітного призначення. Майже будь-який сучасний бізнес продає свої товари, послуги та роботи через веб-сайти. Відповідно виникає й чимала кількість порушень прав власників веб-сторінок та доменних імен.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У чинному українському законодавстві реалізація та захист авторського права регламентуються положеннями Цивільного кодексу України, Закону України «Про авторське право і суміжні права» від 23.12.1993 р. № 3792-XII, іншими законами України, а також підзаконними актами, прийнятими Кабінетом Міністрів України, Державною службою інтелектуальної власності тощо.

Незважаючи на досить великий обсяг нормативно-правових актів, які регламентують використання та захист авторських прав, необхідно сказати, що основні нормативно-правові акти чинного законодавства України серед об’єктів авторського права не згадують веб-сайт.

У зв’язку з відсутністю чіткої регламентації правового статусу веб-сайтів у положеннях чинного законодавства України, частим порушенням авторських прав власників веб-сайтів та неоднозначними судовими рішеннями у справах про відновлення авторських прав на веб-сайти Мін’юст в Листі від 18.12.2006 року № 19-5-537 визначає веб-сайт як сукупність програмних та апаратних засобів з унікальною адресою в мережі Інтернет разом з інформаційними ресурсами, що знаходяться в розпорядженні певного суб’єкта та забезпечують доступ юридичних та фізичних осіб до цих інформаційних ресурсів та інші інформаційні послуги через мережу Інтернет.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0