18 лютого 2014, 10:17

Протидія протиправному поглинанню та захопленню підприємств

Аналіз змін до законодавства України

Опубліковано в №08 (402)

Андрій Барбелюк

Після скасування судом реєстраційної дії скасовуються й усі наступні реєстраційні дії, які йшли за скасованою дією

Андрій Барбелюк «Тібурон, АО»

Наприкінці березня набере чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання діяльності юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» № 642­VII. У ЗМІ цьому Закону дали назву «антирейдерський закон». Детальніше зупинимося на двох основних нововведеннях: змінах до Кримінального кодексу України (далі – КК України) та змінах до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 КК України було доповнено статтями 205­1, 206­2. Стаття 205­1 вводить відповідальність за підроблення документів, які подаються державному реєстратору. З одного боку, ця стаття ввела відповідальність за підроблення конкретних документів, які подаються державному реєстратору але, з іншого – відповідальність за підроблення документів (стаття 358 КК України) була і до цієї статті й могла застосовуватися до документів, які подавалися державному реєстратору. Різницею між статтями 358 і 205­1 КК України є більше покарання за вчинення дій, передбачених останньою статтею. Таким чином, можна казати про збільшення відповідальності за новою статтею, проте відповідальність за підроблення документів, які подавалися державному реєстратору, існувала й до нововведень.

Стаття 206­2 КК України вводить відповідальність за протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації. Фактично, стаття 206­2 запроваджує відповідальність за дії проти власності юридичних осіб. Мабуть, це одна з найбільш позитивних змін цього Закону.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0