Наприкінці березня набере чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання діяльності юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» № 642VII. У ЗМІ цьому Закону дали назву «антирейдерський закон». Детальніше зупинимося на двох основних нововведеннях: змінах до Кримінального кодексу України (далі – КК України) та змінах до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
КК України було доповнено статтями 2051, 2062. Стаття 2051 вводить відповідальність за підроблення документів, які подаються державному реєстратору. З одного боку, ця стаття ввела відповідальність за підроблення конкретних документів, які подаються державному реєстратору але, з іншого – відповідальність за підроблення документів (стаття 358 КК України) була і до цієї статті й могла застосовуватися до документів, які подавалися державному реєстратору. Різницею між статтями 358 і 2051 КК України є більше покарання за вчинення дій, передбачених останньою статтею. Таким чином, можна казати про збільшення відповідальності за новою статтею, проте відповідальність за підроблення документів, які подавалися державному реєстратору, існувала й до нововведень.
Стаття 2062 КК України вводить відповідальність за протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації. Фактично, стаття 2062 запроваджує відповідальність за дії проти власності юридичних осіб. Мабуть, це одна з найбільш позитивних змін цього Закону.