Якщо в держави немає грошей, тоді необхідну інфраструктуру будує приватний інвестор: цілком правильно, але приватним інвесторам потрібні державні гарантії. Проекти ДПП є надзвичайно привабливими для України саме тому, що вони дозволяють вирішити завдання соціальноекономічного розвитку, незважаючи на брак держбюджетного фінансування.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Звісно, і для приватного партнера проект ДПП є цікавим – вже сам по собі, – адже створює нові можливості для збуту товарів, послуг і ноухау в умовах відсутності у держави необхідних коштів. Окрім того, для бізнесу привабливі й такі риси ДПП, як набуття управлінської компетенції, звільнення від підприємницького ризику, можливість стягнення плати з користувачів у певному погодженому розмірі, хоча у вітчизняних реаліях ці переваги є до певної міри умовними.
Проте будьякі переваги ДПП на сьогодні не здатні компенсувати його учасникам надто високу вартість залученого фінансування, принаймні якщо йдеться про великі інфраструктурні проекти та позики відомих міжнародних банків. Інструментарій для вирішення цієї проблеми не надто різноманітний. Банкам у будьякому випадку потрібні державні гарантії повернення коштів.