26 лютого 2013, 3:10

Правові аспекти страхування відповідальності учасників ринку цінних паперів

Проблеми врегулювання збитків

Опубліковано в №08-09 (350-351)

Денис Конюшко
Денис Конюшко «Страховий юрист, ЮК» Адвокат

Ринок цінних паперів є особливим елементом у складі фінансового ринку. Кожна операція учасників ринку цінних паперів пов’язана з великим ризиком та потенційними втратами тих чи інших суб’єктів вказаних правовідносин. Природним є бажання професійних учасників ринку мінімізувати розмір власної відповідальності за ті чи інші дії, що призвели до матеріальних втрат їх контрагентів. Відповідним інститутом такої мінімізації (на жаль, на даний момент поки що переважно в теорії, ніж на практиці) є саме страхування відповідальності професійних учасників ринку цінних паперів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У цій статті ми розкриємо питання страхування професійної відповідальності та охарактеризуємо проблеми, що виникають при врегулюванні збитків.

 

Що розуміється під поняттям страхування відповідальності?

Згідно зі статтею 4 Закону України «Про страхування» предметом страхування, зокрема, можуть бути майнові інтереси, що не суперечать закону і пов’язані з відшкодуванням страхувальником заподіяної ним шкоди особі або її майну, а також шкоди, заподіяної юридичній особі (страхування відповідальності). Тобто при страхуванні відповідальності страхова компанія бере на себе обов’язки відшкодувати, у випадках та у розмірі, що передбачений договором страхування, збитки, що зазнала третя особа від дій/бездіяльності страхувальника. У страхуванні відповідальності потрібно розмежовувати саме поняття «професійної» відповідальності, оскільки головною відмінністю вказаного виду є не лише завдання шкоди третім особам, а завдання шкоди ненавмисними, але протиправними діями внаслідок здійснення страхувальником своєї професійної діяльності.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати