24 вересня 2013, 14:45

Фіктивні емітенти цінних паперів на фондовому ринку

Перспективи та ефективність боротьби НКЦПФР із фіктивними емітентами

Опубліковано в №39 (381)

Олександр Гарагонич
Олександр Гарагонич «Бі ен Сі, ЮК» Директор, член Громадської ради при НКЦПФР

Попри те, що фіктивні емітенти на ринку функціонують уже тривалий час, через відсутність необхідної законодавчої бази робота державних органів з очищення економіки України від них активізувалася порівняно недавно.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


До цього моменту ініціатива в наведенні порядку з фіктивними емітентами належала не регулятору, а податковому відомству. Так, у 2008 році Державною податковою адміністрацією України (далі – ДПАУ) для забезпечення єдиного підходу податкових органів до перевірок суб’єктів господарювання, які проводили операції з «технічними» акціями, що не відповідають визначеним законодавством вимогам, було видано Лист від 23.06.2008 р. №12642/7/353017 «Про перевірки суб’єктів господарювання, які проводили операції з «технічними» акціями та іншими корпоративними правами».

Виведення «технічних» цінних паперів (далі – ЦП) із господарського обороту відбувалося за такою схемою: податківці, керуючись п. 17 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», зверталися до суд з позовом про скасування державної реєстрації емітента. На підставі рішення суду, яке набрало чинності, до Єдиного державного реєстру (далі – ЄДР) вносився запис про припинення юридичної особи – емітента «технічних» ЦП. Після цього ДПАУ надсилало рішення суду до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі – ДКЦПФР), яка зупиняла обіг ЦП, скасовувала реєстрацію випуску ЦП та анулювала свідоцтво про реєстрацію випуску ЦП.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати