19 січня 2021, 14:12

«Справи про захист репутації не пробачають помилок»

Опубліковано в Вибір клієнта. ТОП-100 найкращих юристів України - 2020

Олег Громовий
Олег Громовий «Gentls, ЮФ» керуючий партнер
Анна Трішичева
Анна Трішичева журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

imgonline-com-ua-Resize-EeaIECyCg9v — Розкажіть, будь ласка, про GENTLS.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


— GENTLS — це невелика бутікова фірма, яка здійснює судове представництво у справах високої складності. Це корпоративні спори, справи щодо нерухомості, справи у сфері права інтелектуальної власності та справи з іноземним елементом. Ми також спеціалізуємось на захисті ділової репутації в суді та інтернеті.

— Чому судова спеціалізація?

— Ми займаємось тим, у чому розбираємося найкраще. Особисто я в судовій практиці з 2005 р., коли почав працювати помічником у господарському суді. Далі був досвід інхауса в ритейлі, де виникали судові справи. З 2009 р. я визначився зі спеціалізацією остаточно, працюючи старшим юристом, а потім радником у судовій практиці в одній з топових юридичних компаній України. У 2014 р. отримав диплом магістра з права інтелектуальної власності. Маю спеціальні знання та досвід для роботи у судових справах про торгові марки та інші об’єкти інтелектуальної власності.

— Ви особисто відомі як адвокат, котрий спеціалізується на справах про захист честі, гідності та ділової репутації. Ви захищали двох прем’єр-міністрів України, Ощадбанк у спорі з Януковичем, народних депутатів та топ-бізнесменів зі списку Forbes. У чому особливість цих справ?

— Перша особливість — це особливий статус клієнтів. Як правило, це публічні люди, а самі справи зазвичай широко висвітлюються ЗМІ. Справи про захист репутації не пробачають помилок. Програш може завдати надсерйозних репутаційних ризиків для клієнта, а отже, і для нас як адвокатів. Тому ми особливо ретельно аналізуємо перспективи справи перед тим, як підтверджуємо роботу. Друга особливість — ці справи більше, ніж просто юриспруденція. Працюючи над складними проєктами про захист репутації, ми діємо в команді з фахівцями у сфері медіа та інформаційної безпеки, SERM, експертами-лінгвістами.

— Як Ви визначаєте, які репутаційні справи перспективні, а від яких слід відмовитись?

— Базуючись на нашому досвіді та постійному моніторингу судової практики, ми можемо з високою вірогідністю зробити прогноз, яким буде судове рішення. Дивимось на характер інформації, яку клієнт вважає негативною — чи це оціночні судження, чи фактичні твердження. Чи містить інформація образи та приниження, чи це просто неприємний для клієнта контент. Оціночні судження не підлягають спростуванню, але якщо вони є образливими та принижують гідність та ділову репутацію особи, можна стягнути моральну шкоду. Також при оцінці перспектив ми аналізуємо рівень публічності особи-позивача, суспільну важливість інформації, яка розповсюджена, наявність доказів, які спростовують недостовірність інформації, та можливість точно встановити особу відповідача. Умовно, найскладнішою в суді може видатись справа, якщо клієнт — політик, інформація викладена у формі суб’єктивних думок журналіста, не містить образ та фактів, опублікована на веб-сайті під псевдонімом, власник сайту невідомий.

— У чому цінність для клієнта судового рішення про спростування негативної інформації?

— Рішення суду може знадобитись клієнту при проходженні перевірки під час призначення на посаду для підтвердження доброчесності, для спростування чуток перед потенційними бізнес-партнерами чи інвесторами в бізнес клієнта, при отриманні кредиту в банку. Також рішення суду значно посилює переговорну позицію з журналістами чи адміністрацією сайтів при знятті контенту, якщо вони випадково його передрукували

— У чому Ваші конкурентні переваги при захисті репутації?

— Наші конкурентні переваги в досвіді, ефективності та комплексному підході. Наша практика захисту репутації виходить за межі суто юридичних послуг. Ми допомагаємо знімати негативний контент позасудовим шляхом з новинних веб-сайтів та YouTube, а також з пошукової видачі Google. Ми також надаємо послуги з конкурентної розвідки та збору інформації про замовників негативу. Над цим працюють наші фахівці з інформаційної безпеки. В команді є також копірайтери та журналісти, які можуть підготувати контржурналістські розслідування про замовників чорного піару на наших клієнтів.

— Як Ви знімаєте інформацю з YouTube?

— Легально. Політики YouTube містять підстави для видалення контенту, який порушує правила YouTube. Наприклад, це порушення авторських прав, розголошення персональних даних, розповсюдження інформації, яка розпалює ворожнечу. Ми пройшли довгий шлях для того, щоб зрозуміти, які саме аргументи сприймає YouTube, а які відхиляються. Наприклад, нещодавно ми зняли замовний ролик про народного депутата, в якому автори засвітили номер телефона його дружини, що є порушенням правил про захист персональних даних. А ось зняти відео з YouTube лише з підстав порушення ділової репутації — марна справа без рішення суду. Ефективності в роботі додають наші ексклюзивні можливості комунікації з YouTube через наших партнерів.

— Чи працюєте Ви проти так званих сайтів-смітників, які не бояться судових рішень про видалення інформації?

— Так, ми захищаємо клієнтів і від такого роду псевдожурналістики. Такі сайти, як правило, створюються лише з метою проведення інформаційних війн та шантажу. Як правило, існують не один, а групи сайтів, інколи їх може бути більше сотні, які належать певним особам, котрі нам або вже відомі через кейси з минулого, або ми їх можемо встановити через наші ексклюзивні джерела. Як правило, з власниками цих сайтів ми домовляємося про добровільне зняття замовного контенту. Якщо це не вдається, ми ініціюємо кримінальне переслідування за вимагання.

— Що робите для видалення негативної інформації з пошукової видачі Google?

— Аналізуємо контент і визначаємо, чи містить він ознаки порушення правил Google, наприклад, авторських прав чи персональних даних. Якщо так, готуємо запит на видалення. Якщо очевидні ознаки порушення відсутні, але є перспектива судового оскарження, ідемо в суд і прибираємо на підставі судового рішення. Паралельно залучаємо фахівців із SERM для підготовки позитивного контенту про клієнта, його правильної індексації Google та поступового заміщення негативу та позитив у пошуковій видачі Google.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати