29 квітня 2020, 16:08

Зустріч із Міністром юстиції України: головні підсумки

Асоціація правників України

У рамках серії зустрічей із високопосадовцями від Асоціації правників України відбувся онлайн-діалог із Міністром юстиції України, Денисом Малюською. У вебінарі взяли участь понад 300 зареєстрованих учасників та його модератори - Президент Асоціації правників України Денис Бугай та член Правління АПУ Юліан Хорунжий.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АПУ & ВС: п'ятий вебінар".

Так, в АПУ зібрали ключові аспекти обговорення.

«Фідбек юридичної спільноти - неоціненний. Я на вас дуже розраховую»

З 28 квітня запрацював Закон про фінансовий моніторинг: як бути адвокатам та чи готова система державної реєстрації до його реалізації?

Пан Малюська підкреслив, що триває робота над його імплементацією. Система реєстрації, за його словами, ще однозначно не готова. Мін’юст буде проводити тренінги та роз’яснення одразу після затвердження структури від Мінфіну. Міністр підкреслив - бізнесу перейматися через це немає сенсу.

Електронні сервіси - глобальна візія?

Міністерство планує запускати новий Єдиний державний реєстр вже у червні. Тестовий доступ буде відкрито у травні та триватиме до початку літа. Також, за словами пана Малюськи, тиждень тому було завершено тестову міграцію даних. Перевага сервісу полягає у фактичній автоматизації реєстраційних дій. Крім того, до кінця року буде впроваджено електронний кабінет для арбітражного керуючого - концепт вже розроблено. На основі ж "Трембіти" буде розбудовано систему електронного нотаріату.

Ефективність антирейдерської діяльності Міністерства юстиції

Міністр зазначив, що це питання одним із ключових у роботі відомства. Найефективніший крок у цьому питанні, за його словами, - зміни підходу до перегляду скарг антирейдерської комісії. Вже практично повністю змінено кадровий склад та підходи до огляду таких скарг.

Пан Малюська зауважив: рішення публікуються миттєво та простою мовою. За його словами, дотепер такої швидкості розгляду ще не було. Крім того, запроваджена можливість подвійної верифікації, що зменшує ризики рейдерства.

"Також ми вмонтуємо запобіжники проти ручної роботи, бо все, що зараз система дозволяє - вона не повинна дозволяти", - підкреслив Міністр. Крім того, триває робота над запровадженням модулю ризиків – потенційно зловмисна реєстраційна дія миттєво виявляється та гальмується. Ба більше – опрацьовується опція "другої руки" - коли одна операція підтверджується другим реєстратором.

#Опитування глядачів. Правники оцінили ефективність антирейдерської діяльності Міністерства наступним чином: 70% - позитивно, 4% - негативно та 18% - вважають, що нічого не змінилося.

У свою чергу, Міністр висловив прохання про допомогу у виявленні випадків торгівлі законними рішеннями та спроб домовитися із комісією.

Третейський суд

Бар’єрів для прийняття законопроекту, за словами пана Малюськи, немає. Єдина перепона, яка здатна скоригувати його - низька довіра до третейських судів: "Ми стартуємо не просто з нуля, а з мінусовою репутацією третейського судочинства". Через це Міністерство запровадило серйозні вимоги до третейських судів.

Суд присяжних

Без огляду на необхідність доопрацювання законопроекту, Міністр підкреслив - його відкликання зіграло на руку - проект буде суттєво доопрацьований. Вже протягом 2-х тижнів він буде направлений на узгодження з іншими органами влади. Готовність до поетапного запровадження суду присяжних -100%.

Реформування системи судової експертизи: що буде здійснено?

Частина реформ, які можна було імплементувати, за словами Дениса Малюськи, вже реалізована - зокрема, збільшено кількість можливих експертиз і втілено низку кроків для розвантаження системи. Так, експерти отримали більше свободи та незалежності. А вже влітку буде презентований відповідний законопроект з оновленнями: "Та революції очікувати не варто".

Тут пан Малюська знову звернувся до правників із проханням повідомляти про злочинців, які заробляють на проведенні судових експертиз: "Керівники установ отримали чітку вказівку - станом на кінець літа підтвердити, що корупція відсутня на 90%. Якщо я дізнаюся, що змін не відбулося - будуть серйозні кадрові рішення".

Приватні виконавці

Серед іншого Міністр наголосив, що Мін’юст повністю "за" зелене світло для розвитку професії приватного виконавця та переконаний – їх має бути в десятки разів більше, мінімум - тисячі.

#Опитування глядачів. Більшість правників (65%) проголосували за необхідність залишити змішану систему, однак, з максимальним урівноваженням в правах приватних і державних виконавців. 15% - за повністю приватну модель, а 11% за змішану систему на користь інституту приватних виконавців. При цьому, 9% глядачів проголосували за повну його ліквідацію.

Поради для молодих правників: ТОП-3 якості фахівця

Міністр виокремив такі важливі якості, як: вміння оперативного пошуку інформації, навичка викладати свої думки у письмовому вигляді та знання англійської мови.

Запис вебінару можна переглянути за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати