31 липня 2015, 17:56

Затверджено Регламент ВРЮ

Прес-служба Вищої ради юстиції

30 липня 2015 року відбулося чергове засідання Вищої ради юстиції, на якому було розглянуто 61 матеріал стосовно звільнення суддів з посад за загальними обставинами та один – щодо внесення подання Президентові України про призначення кандидата на посаду судді місцевого господарського суду України і завершено розгляд 12 матеріалів перевірок стосовно притягнення 16 суддів до дисциплінарної відповідальності. Крім того, Рада ухвалила два рішення з питань організації роботи Вищої ради юстиції,  Регламент Вищої ради юстиції та затвердила в цілому Положення про автоматизовану систему визначення члена ВРЮ при здійсненні ним повноважень відповідно до законів України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


За результатом розгляду питань порядку денного Вища рада юстиції ухвалила рішення внести подання до Верховної Ради України про звільнення у відставку 40 суддів, стосовно чотирьох – прийнято рішення про внесення подання про звільнення з посади судді за власним бажанням.

Вища рада юстиції зупинила розгляд заяви про звільнення за власним бажанням судді Калінінського районного суду міста Горлівки Донецької області Єгорової Ольги Василівни, зважаючи на висновок секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів   на посади та звільнення їх з посад від 23 липня 2015 року. Водночас ВРЮ вважає за необхідне направити звернення до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо поведінки вказаної судді, яка може мати наслідком дисциплінарну відповідальність судді через наявність інформації про її співпрацю із так званою «Донецькою народною республікою».

Крім того, Рада залишила без розгляду заяви про звільнення з посад у відставку стосовно 16 суддів. Як повідомив під час засідання Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк, ці рішення прийнято у зв’язку із бажанням суддів продовжити роботу в системі правосуддя.

Вища рада юстиції ухвалила рішення відмовити у відкритті дисциплінарної справи стосовно усіх суддів, матеріали перевірок щодо яких було винесено на розгляд засідання ВРЮ, через сплив строків притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати