28 вересня 2023, 14:47

Закінчився термін дії паспорта: що робити?

Пресслужба ДМС України

Відповідно до законодавства України кожен громадянин України, який досяг 14-го віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України. Про це повідомила пресслужба ДМС України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як юристи системи БПД надають правничу допомогу близьким родичам зниклих безвісти?".

Паспорт громадянина України (у формі ID-картки) – це документ, що посвідчує особу та  підтверджує громадянство України. Особам віком від 14 до 18 років паспорт громадянина України у формі картки видається зі строком дії 4 роки, а особам, які досягли 18-річного віку – на кожні 10 років.

"Якщо Вам виповнилось 18 років і Ви маєте ID-картку, не поспішайте реєструватись на обмін паспорта. Для початку перевірте термін дії Вашого паспорта, який розташований над Вашим відцифрованим підписом. Потрібно зазначити, що документи для обміну ID-картки можуть бути подані протягом одного місяця до дати закінчення строку його дії, але не раніше. У такому випадку паспорт, що підлягає обміну, після прийому документів повертається особі та здається нею під час отримання нового паспорта"– йдеться в повідомленні.

Перелік документів, які необхідні для отримання даної адміністративної послуги:

  • паспорт, що підлягає обміну;
  • документи, що підтверджують сплату адміністративного збору;
  • довідка про реєстрацію місця проживання;
  • свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу або рішення суду про розірвання шлюбу (за наявності).

Термін оформлення та вартість:

  • за звичайною процедурою не пізніше ніж через 20 робочих днів 450 гривень;
  • у терміновому порядку не пізніше ніж через 10 робочих днів 820 гривень.

Водночас документи подаються незалежно від місця проживання до будь-якого територіального підрозділу ДМС України або центра надання адміністративних послуг.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати