15 червня 2020, 12:31

Як змінилось примусове стягнення боргу?

Офіс великих платників податків ДПС

Офіс великих платників податків ДПС звертає увагу платників податків на зміни податкового законодавства в частині примусового стягнення заборгованості, передбачені Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" від 16.01.2020 року № 466-ІХ (далі – Закон України).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Змінено норми законодавства щодо нарахування та сплати ЄСВ".

Зазначається, що основні зміни з механізму стягнення податкового боргу (діють з 23.05.2020 року):

термін, протягом якого контролюючому органу надано право на стягнення коштів та продаж майна платника податків настає через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) податкової вимоги, а не через 60, як було раніше.

термін на самостійне проведення експертної оцінки зменшено до 1 місяця з дня прийняття рішення контролюючим органом, що прискорює процедуру для подальшої реалізації майна в рахунок погашення податкового боргу (раніше такий термін становив 2 місяці).

визначено заходи стосовно примусового стягнення заборгованості з частини чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об’єднань здійснюватимуться відповідно до  ст. 59-60  та глави 9 Податкового кодексу України.

Нагадаємо, з липня 2020 року платники мають подавати податкову декларацію з ПДВ щомісячно.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати