21 квітня 2020, 9:00

Як використовувати електронний підпис на ID-картках?

Прес-служба Мінцифри

З лютого громадяни України, які досягли 18 років, можуть безкоштовно отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) на ID-картку. Особисті ключі до підпису зберігаються на безконтактному електронному носії (чіпі).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінцифри презентувало освітній серіал "Оплата комуналки онлайн. Залишайся вдома"".

Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook прес-служба Мінцифри.

Навіщо він потрібен?

Завдяки КЕП на ID можна отримувати адмінпослуги, укладати угоди, здійснювати банківські операції, оформлювати доручення онлайн.

Чи безпечно використовувати підпис на ID?

Так, КЕП гарантує конфіденційність. Код доступу до нього (ПІН2) знає виключно громадянин. Без коду жодна інша особа не може отримати підписану вами інформацію. А скопіювати КЕП з ID-картки на флешку чи інший електронний носій неможливо.

Як скористатись КЕП на ID?

Потрібно мати зчитувач інформації, який підключається до ПК чи смартфону з підтримкою технології NFC та програмне забезпечення відповідно для вашої платформи – Windows, MacOS, Android чи IOS.

Зазначається, що вже влітку усі власники смартфонів з технологією NFC зможуть використовувати такий підпис через додаток Дія. Це буде набагато зручніше.

Нагадаємо, Мінцифри створило мапу порушень самоізоляції.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати