06 лютого 2020, 18:43

В Україні діє 32 982 ОСББ — дослідження Мінрегіону

Прес-служба Мінрегіону

Однією з нагальних проблем при формуванні державної житлової політики є відсутність комплексних досліджень функціонування ОСББ. Міністерство розвитку громад та територій України разом з експертами Офісу підтримки та впровадження реформ при Міністерстві провели кількісну оцінку об’єднань. Для цього було зібрано та опрацьовано відомості Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 20 січня 2020 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: В Україні запустили нову платформу Держфонду регіонального розвитку".

Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.

За даними Державної служби статистики, кількість зареєстрованих ОСББ в Україні становить 32 408. Наразі реєстр містить 34 104 записи про об’єднання.

Втім, за результатом аналізу, діючих ОСББ на сьогодні 32 982. Інші припинили свою діяльність, знаходяться в стані припинення або не завершили державну реєстрацію.

Результати дослідження також показали, що найбільш важливими для становлення ОСББ є перші роки їх діяльності. Більше половини об’єднань, що припинили свою діяльність,  проіснували близько чотирьох років.

Найбільшу кількість ОСББ було зареєстровано у Донецькій та Дніпропетровській (4 214 та 3 279 відповідно) областях, дещо менше у Львівській (2912) та Одеській (1885) областях, найменше – у Чернівецькій (428), Кіровоградській (442) та Чернігівській (445) областях. Важливо зазначити, що без урахування даних з тимчасово окупованих територій, кількість ОСББ становить 27 010.

Безымянный

Найбільший приріст у створенні ОСББ відбувся навесні 2016 року. Ухвалений у 2015 році Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» надавав один рік для самостійного вибору форми управління у багатоквартирному будинку. Якщо власники будинку не могли визначитися, то управителів їм призначав виконавчий орган місцевої влади. На жаль, після зазначеної дати темпи створення ОСББ знову почали знижуватись. Зараз створюється близько 140 об’єднань на місяць. Якщо кількість реєстрацій ОСББ в місяць не збільшиться, то, за існуючих умов, в усіх багатоквартирних будинках будуть створені об’єднання співвласників приблизно через 87,5 років.

Цікавим видається гендерний розподіл в управлінні ОСББ. Є уявлення, що будинками частіше керують жінки похилого віку. Але це не так, розподіл керівників за статтю не відрізняєтсья від демографічного розподілу населення. Згідно досілдження, серед керівників — 17 676 жінок та 15 762 чоловіків. При цьому такий розподіл спостерігається протягом всього часу зі створення перших ОСББ.

Розподіл ОСББ за населеними пунктами показує, що найбільша кількість ОСББ зареєстрована в містах. Проте є організації у селищах міського типу та селах, які не можна залишати поза увагою.

При реєстрації ОСББ виникає багато юридичних питань. Наслідки цього можна побачити у розподілі кількості видів діяльності, які обрали собі організації. Рекордсменом виявилося одне ОСББ з 29 КВЕДами.

Отже підсумуємо: загальна кількість ОСББ, на яку варто розраховувати на найближчу перспективу, складає трохи більше 27 тис об’єднань. Без стимулювання створення нових ОСББ в Україні, повного охоплення усіх багатоквартирних будинків об’єднаннями можна досягти через 87 років. Кількість створених об’єднань пропорційна чисельності населення, однак є винятки. Приміром, Львівіська область, яка у трійці лідерів за кількістю зареєстрованих ОСББ. При цьому важливо врахувати, що об’єднання, особливо ті, що створюються у малих населених пунктах, потребують юридичної підтримки.

Нагадаємо, НАБУ викрило голову районного суду на отриманні неправомірної вигоди.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати