19 травня 2015, 11:06

Уряд схвалив план імплементації законодавства ЄС у сфері екодизайну

Урядовий портал

Кабінет Міністрів України своїм рішенням схвалив план імплементації актів законодавства ЄС у сфері екодизайну, повідомляє «Урядовий портал».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Впровадження норм права ЄС має на меті зниження споживання електроенергії через запровадження європейських стандартів екологічної безпечності та енергоефективності енергоспроживчих продуктів із одночасним збереженням їх функціональних особливостей.

Схвалений Урядом документ охоплює, зокрема, наступні акти права ЄС:

-       Директива 2009/125/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 21 жовтня 2009 р., яка встановлює рамки для визначення вимог із екодизайну, що застосовується до енергоспоживчихпродуктів (переглянута);

-       Регламент Комісії (ЄС) № 278/2009 від 6 квітня 2009 р., який імплементує Директиву 2005/32/ЄС Європейського Парламенту та Ради про вимоги до екодизайну зовнішніх джерел енергопостачання при споживанні електроенергії в режимі холостого ходу та середній енергетичній ефективності;

-       Регламент Комісії (ЄС) № 244/2009 від 18 березня 2009 р., який імплементує Директиву 2005/32/ЄС Європейського Парламенту та Ради про вимоги до екодизайну для побутових ламп із ненаправленим світловипромінюванням;

-       Регламент Комісії (ЄС) № 245/2009 від 18 березня 2009 р., який імплементує Директиву 2005/32/ЄС Європейського Парламенту та Ради про вимоги до екодизайну для флуоресцентних ламп/ламп денного світла без інтегрованого баластного опору, для високо інтенсивних розрядних ламп, баластів і освітлювальної арматури, які розраховані для функціонування таких ламп, та скасовує Директиву 2000/55/ЄС Європейського Парламенту та Ради;

-       Регламент Комісії (ЄС) № 107/2009 від 4 лютого 2009 р., який імплементує Директиву 2005/32/ЄС Європейського Парламенту та Ради про вимоги до екодизайну для простих декодерів каналів кабельного телебачення;

-       Регламент Комісії (ЄС) № 1275/2008 від 17 грудня 2008 р., який імплементує Директиву 2005/32/ЄС Європейського Парламенту та Ради про вимоги до екодизайну для режимів чекання/готовності та вимкнення споживання електроенергії електричним та електронним побутовим та офісним обладнанням.

План імплементації описує актуальний стан справ у перелічених сферах та визначає діяльність міністерств і відомств із розробки нормативних актів для якісної та своєчасної імплементації директив Європейського Союзу. Прийняття цих актів дозволить зафіксувати прогрес у виконанні Угоди про асоціацію у відповідній сфері.

Плани імплементації також допоможуть громадянському суспільству та бізнес-колам краще розуміти ситуацію у відповідній сфері і надавати змістовні пропозиції до проектів актів законодавства України, що будуть розроблятися на основі планів. Забезпечення участі зацікавлених сторін у нормотворчому процесі є обов'язковою для кожного міністерства. Цей формат сприятиме прозорому та дієвому виконанню Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Урядовий офіс з питань європейської інтеграції координуватиме роботу міністерств щодо виконання схвалених Кабінетом Міністрів України планів імплементації актів законодавства ЄС.

На сьогодні Урядом схвалено 128 планів імплементації щодо впровадження у національне законодавство 183 акти права ЄС. Всього в рамках Угоди про асоціацію необхідно імплементувати понад 350 актів, у т.ч. близько 180 - протягом 2014-2017 років.

Із текстами планів імплементації актів законодавства ЄС, схвалених Урядом України можна ознайомитися тут.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати