01 березня 2021, 11:29

«Україна-30. Розвиток правосуддя»

«Судова система — це сфера, де громадяни чекають реальних звершень та змін уже давно. Реформу судочинства обіцяла кожна влада, починала її гучно, а закінчувала тихо та непомітно», — так розпочав свій виступ на всеукраїнському форумі «Україна-30. Розвиток правосуддя» Президент України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


unnamed

«Ми плануємо йти іншим шляхом. Забезпечення незалежного суду — основа демократичної держави. Сьогодні хвороби судової системи можна поділити на 2 групи: нагальні проблеми, серед яких нестача нових суддів, а звідси — велике навантаження та проблеми з доступом до правосуддя. У цьому контексті важливо відновити роботу ВККС і удосконалити процедуру добору до ВРП. Робота цих органів потребує покращення, адже систему мають заповнити професійні судді, щоб відновити довіру до судової гілки влади. Брак незалежних суддів входить до другої групи проблем. Тут є потреба у законодавчих змінах. У питанні прозорості суду можна застосувати ІТ-рішення шляхом створення суду в смартфоні», — зазначив Володимир Зеленський. Він також наголосив на важливості участі громадян в правосудді. Для цього слід забезпечити функціонування суду присяжних, про що наразі вже готові два законопроекти.

«Наболіле питання — це реформа КСУ. На жаль, цей орган став синонімом недовіри. Має змінитися формат роботи цього суду: прозорий добір суддів, чіткі процедури і прозора робота суду. Ми готові втілити усі кроки судової реформи, де визначальною буде буква закону», — підкреслив глава держави.

Голова представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас відзначив, що немає однієї судової політики в країнах ЄС, однак системи судочинства залежать від традицій держави. «Концепція прозорого суду є справді дуже європейською. У 2014 р. люди на Майдані тримали прапори ЄС і знали, що хочуть, щоб Україна стала європейською державою і позбулася корупційного режиму. ЄС підтримує Україну на цьому шляху. Саме тому у 2016 р. ми підтримували реформу ВС, надавали консультативну та фінансову допомогу. Новий Верховний Суд — це історія успіху. Він створений на підставі жорсткого добору і тому отримав більшу довіру від бізнесу і у системі судочинства. Наразі потрібна дуже комплексна реформа судочинства в Україні, і у цьому питанні українська влада, що має політичну волю, може користуватися повною підтримкою європейської спільноти», — зазначив пан Маасікас.

У рамках форуму представники української влади разом з представниками міжнародної спільноти та профільними експертами обговорять роль та місію Конституційного та Верховного судів, а також проєкт нового Кримінального кодексу та перспективи рекодифікації Цивільного кодексу України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати