04 серпня 2015, 16:14

Україна підготувала четверту заяву проти Росії до ЄСПЛ - Мін'юст

РБК-Україна

Україна підготувала четверту міждержавну заяву проти Росії до Європейського суду з прав людини. Про це в ході круглого столу у вівторок в Києві повідомив міністр юстиції України Павло Петренко, передає РБК-Україна.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


"Я хочу сьогодні анонсувати подачу Україною четвертої міждержавної заяви проти Російської Федерації до Європейського суду з прав людини. Зараз заява готова. Ми буквально протягом наступного тижня закінчимо оформлення доказової бази і презентуємо більш детально все для журналістів", - сказав Петренко.

За словами міністра, Україна збирається подати нові факти щодо порушень прав людини на анексованій території.

Зокрема, в позові йтиметься про порушення прав людини на території Криму, в тому числі кримсько-татарського народу, політичних мотивів такого переслідування, порушення права на вільний вибір тощо.

Він також додав, що Україна є рекордсменом з подачі заяв до ЄСПЛ. Всього до Європейського суду з прав людини було подано 16 міждержавних заяв. Серед них від України було три заяви.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України запускає ініціативу, завдяки якій тимчасово переміщені особи, постраждалі внаслідок російської агресії, можуть подати позов на Російську Федерацію в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) або в національні суди та вимагати відшкодування збитків.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати