20 липня 2020, 10:03

У Zoom з’явився конкурент - JioMeet

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

В умовах карантину і переходу співробітників компаній по всьому світу на віддалену роботу значної популярності набув сервіс для проведення відеоконференцій Zoom. Сервіс використовують для підтримки робочих зв’язків, проведення онлайн-зустрічей і навчання в школах та університетах. Заходити в програму можна як з комп’ютера, так і з планшета і телефона.  Організувати зустріч може будь-хто, який створив обліковий запис.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Безкоштовний обліковий запис дозволяє проводити відеоконференцію тривалістю 40 хвилин, однак на період пандемії коронавірусу сервіс прибрав це обмеження. До відеоконференції може підключитися будь-який користувач, що має посилання, або ідентифікатор конференції. Захід можна запланувати заздалегідь, а також зробити повторюване посилання, тобто для постійного уроку в певний час можна зробити одне і те ж посилання для входу.

Zoom Video Communications - американська комунікаційно-технологічна компанія з штаб-квартирою в Сан-Хосе, яка надає послуги віддаленого конференц-зв'язку з використанням хмарних обчислень. Zoom пропонує комунікаційне програмне забезпечення, яке об'єднує відеоконференції, онлайн-зустрічі, чат і мобільну спільну роботу. Капіталізація Zoom становить 38,5 млрд доларів, що набагато більше, ніж під час його дебюту в квітні 2018 р. За місяць кількість завантажень збільшилася в 12 разів. У платній версії додаток дозволяє створювати відеоконференції до 1000 користувачів, а в безкоштовній версії - 40-хвилинні сеанси.

З ростом популярності були виявлені недоліки в технології, що вплинуло на імідж компанії. Перший - це проблема кібербезпеки. У січні була виявлена ​​уразливість програмного забезпечення, яка дозволяла несанкціоноване прослуховування розмов. Експерти Zoom вже залатали прогалину і представили нові функції безпеки, але гонка проти хакерів ніколи не закінчується. Цифрові активісти закликають Zoom опублікувати «звіт про прозорість», в якому компанія пояснить, як вона зберігає і використовує дані. Нещодавно компанія Zoom анонсувала наскрізне шифрування тільки для платних акаунтів.

Сервіс також має намір співпрацювати з ФБР та правоохоронними органами. Відповідну заяву зробив головний виконавчий директор компанії Ерік Юань, пише The Guardian. Юань виступив із заявою, в якій оголосив про намір відмовитися від наскрізного шифрування для дзвінків користувачів, які користуються сервісом безкоштовно.

«Ми напевно не будемо надавати сервіс наскрізного шифрування трафіку безкоштовним користувачам. Ми хочемо співпрацювати з ФБР і місцевими правоохоронними органами, якщо хтось використовує Zoom для поганих цілей», - сказав він. За кілька тижнів до цього Zoom придбала компанію Keybase, яка займається розробкою систем захищених повідомлень. Юань тоді заявляв, що головна мета угоди - підвищення безпеки даних користувачів. Популярність сервісу онлайн-конференцій Zoom різко зросла під час карантину через COVID-19. В результаті виручка компанії в першому кварталі 2020 року зросла на 169% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Водночас індійська компанія Jio Platforms розпочала новий бізнес і запускає нову програму відеоконференцій. Мукеш Амбані, найбагатша людина в Індії, зайнявся створенням нової програми. Jio Platforms, яка зібрала $15,2 млрд для фондів розвитку, запустила комунікаційну платформу JioMeet, що має стати альтернативою Zoom. Компанія інвестує, зокрема Intel Corp. витратить 253,5 млн доларів. Серед інвесторів індійської компанії також Facebook (менше 10% акцій) і кілька інвестиційних фондів з США і Саудівської Аравії. Основним акціонером (74,91%) є Reliance Industries, що належить Мукеш Амбані.

Обидві програми виглядають практично однаково, коли справа доходить до інтерфейсу. Проте JioMeet цілком безкоштовний, і в розмові можуть взяти участь до 100 чоловік. Індійська платформа гарантує, що розмова може тривати до 24 годин з вирішенням HD 720p. Крім цього, програма має можливість підтримки декількох облікових записів, а також кімнату очікування, завдяки якій запрошений може вирішити, впустити когось у розмову чи ні.

Платформи Jio, які почали тестувати JioMeet в травні цього року, також пропонують такі опції, як захист паролем при кожному підключенні, підтримка входу в систему на декількох пристроях і можливість спільного використання екрану і спільної роботи на ньому, а також «безпечний режим водіння», який запускається, коли учасник відеодзвінка знаходиться за кермом.

JioMeet швидко набирає популярність. Він уже був завантажений понад 100 000 разів у магазині Google Play. На даний момент сервіс працює тільки в Індії і налічує близько 35 млн активних користувачів на пристроях Android.

Джерела

Grzegorz Burtan Zoom przeżywa boom. Światowe szaleństwo wideokonferencji

Urszula Lesman Zoom będzie miał konkurenta. Stoi za nim jeden z najbogatszych ludzi

Zoom to exclude free calls from end-to-end encryption to allow FBI cooperation

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати