18 квітня 2024, 11:32

У КМДА представили проєкти імплементації елементів безбар’єрності в міські цільові програми

Пресслужба КМДА

Департаменти Київської міської державної адміністрації представили результати роботи з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні за 2023-2024 роки. Про це повідомила пресслужба КМДА.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КМДА зупинила аукціон з надання в оренду Житнього ринку".

"Наша мета – створити в Києві середовище, де кожному жителю буде комфортно. Зараз українське суспільство відходить від того, що безбарʼєрність – це лише про відсутність фізичних перешкод у вигляді облаштування пандусів та підіймачів. Це набагато ширше поняття, що стосується кожного. У Києві майже 580 тисяч пенсіонерів за віком. Понад 120 тисяч дітей до 7-и років. Окрім того, в Києві майже 13 тисяч дітей з інвалідністю. Близько 48 тисяч родин із дітьми до 3-х років, і умов безбар’єрності потребують всі члени сім’ї, які супроводжують дитину. Зрештою, для кожної людини мають бути створені належні умови, щоб вона могла користуватися послугами й інфраструктурою безперешкодно", – розповіла заступниця голови КМДА зі здійснення самоврядних повноважень та відповідальна за впровадження безбар’єрності в Києві Марина Хонда.

Вона додала, що, за даними Київського міського центру медико-соціальної експертизи, лише за 2023 рік інвалідність встановлено майже у 8,5 тисяч дорослих. З них найбільше людей отримали інвалідність через порушення опорно-рухового апарату – понад 3700. Друга найбільша група з призначення інвалідності (понад 1500 людей) – через ментальні порушення. Наявність показань на отримання крісла колісного встановлено в майже 1400 людей, інвалідність через ампутацію – в 625 людей.

"Також ми очікуємо на повернення до Києва понад 100 тисяч Захисників та Захисниць. Ця цифра теж повинна нас всіх тримати в тонусі. Ми вже готуємось до того, що їх потрібно буде інтегрувати в цивільне життя і забезпечити всіма необхідними послугами. Утім, на жаль, якщо аналізувати досвід АТО, приблизно 5% учасників та учасниць бойових дій надалі встановлюють інвалідність 1 чи 2 групи. І про це ми теж маємо пам’ятати", – зазначила Марина Хонда.

Як зазначається, було обговорено, зокрема, виконання Плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року у м. Києві. Також представлено звіти та плани щодо імплементації елементів безбар’єрності в міські цільові програми.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати