29 березня 2021, 10:42

У ДСА України внесли зміни до інструкції з діловодства

Прес-служба судової влади України

Державна судова адміністрація України наказом від 24 березня 2021 року №92 внесла зміни в Інструкцію з діловодства в місцевих та апеляційних судах України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ДСА звернула увагу судів на своєчасне внесення інформації про дату набрання судовим рішенням законної сили"

Про це повідомляє прес-служба судової влади України.

Як визначено наказом, зміни вносяться задля спрощення процедур завірення і видачі копій судових рішень та документів.

Зокрема, пункт 12 розділі ХІ доповнено абзацом другим такого змісту: "У разі якщо неможливо видати копію судового рішення в суді, який ухвалив судове рішення, така копія може бути виготовлена з ЄДРСР за заявою особи судом, якому визначено територіальну підсудність справ, або судом апеляційної інстанції за підсудністю встановленою законом" – ця норма є актуальною для громадян, які виїхали з тимчасово окупованих територій Луганської, Донецької областей та АР Крим.

Зазначимо, що до внесення таких змін в Інструкцію, процедура отримання завірених рішень судів, які свого часу приймалися на нині тимчасово окупованих територіях, була неможливою.

"Відтепер суди можуть завіряти копії судових рішень з Єдиного реєстру таких рішень. Відповідні зміни внесено до Інструкції з діловодства судів. Ці зміни особливо актуальні для засвідчення копій рішень тих судів, що залишилися на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей та АР Крим. До цього часу, оскільки матеріали справ цих судів залишилися на тимчасово непідконтрольній Україні території, засвідчення копій рішень за цими справами було неможливим", - наголошує заступник Голови ДСА УКраїни Сергій Чорнуцький.

З його слів, всі зміни, які вносяться в Інструкцію з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, мають на меті покращення доступу громадян до правосуддя і спрощення процедур отримання копій судових рішень.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати