21 січня 2021, 18:34

Twitter заблокував обліковий запис посольства Китаю у США

Twitter заблокував аккаунт посольства Китаю у США через твіт, що захищав політику Китаю щодо мусульманських уйгурів у Синьцзяні, який, за повідомленням американської платформи соціальних мереж, порушив стандарти, вказуючи на дегуманізацію. Про це повідомляє веб-сайт Reuters.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що було збентежене цим кроком, і що відповідальність посольства полягає у спростуванні дезінформації та поясненні правди.

Обліковий запис посольства Китаю @ChineseEmbinUS, посилаючись на дослідження, про яке повідомляє газета China Daily, цього місяця опублікував твіт, у якому йдеться про те, що уйгурські жінки були емансиповані і більше не є «машинками для виробництва немовлят». Повідомлення посольства було видалене Twitter і замінене ярликом з повідомленням, що допис недоступний. Незважаючи на те, що Twitter приховує твіти, які порушують його політику, власники облікових записів вимагають видалення таких публікацій вручну. Обліковий запис посольства Китаю не публікував більше жодних нових твітів з 9 січня.

«Ми вжили заходів щодо твіту, який є порушенням нашої політики проти дегуманізації, яка зазначає: ми забороняємо дегуманізацію групи людей на основі їх релігії, касти, віку, інвалідності, важкої хвороби, національного походження, раси або етнічної належності», — заявив представник Twitter.

Призупинення роботи облікового запису посольства в Twitter відбулося на наступний день після того, як адміністрація Трампа в останні години звинуватила Китай у вчиненні геноциду в Синьцзяні. І хоча Twitter заблокований у Китаї, але твіт обговорювався китайськими державними ЗМІ та дипломатами, багато з яких вийшли на платформу, щоб агресивно захищати позиції Китаю в дипломатії.

«Є численні повідомлення та інформація, що стосуються Синьцзяна, проти Китаю. Наше посольство в США несе відповідальність за роз'яснення правди. Ми сподіваємось, що Twitter не застосовуватиме подвійні стандарти щодо цього питання. Ми сподіваємось, вони зможуть розпізнати, що є правильним та правдивим з дезінформації щодо цього питання», — зазначила прес-секретар міністерства закордонних справ Китаю Хуа Чуньїн.

Китай неодноразово відкидав звинувачення у зловживаннях у Сіньцзяні, де група ООН заявила, що принаймні мільйон уйгурів та інших мусульман були затримані в таборах. І це не перший раз, коли Twitter вживає заходів проти облікових записів, пов’язаних з Китаєм. У червні минулого року він видалив понад 170 тис. облікових записів, які, за його словами, були пов'язані з операцією впливу, яку підтримує Пекін, яка оманливо поширює повідомлення, сприятливі для китайського уряду.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати