19 травня 2015, 17:13

ТСК визнала порушення присяги 5 суддями райсудів столиці

Прес-служба Вищої ради юстиції

Відбулося чергове засідання Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, утвореної при Вищій раді юстиції для перевірки суддів, які виносили рішення у період Майдану, повідомляє прес-служба ВРЮ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


За результатами розгляду питань порядку денного засідання ТСК ухвалено висновки про порушення присяги судді стосовно:

-         судді Деснянського районного суду міста Києва ПАНАСЮКА Олексія Георгійовича за результатами розглядузаяви заступника Генерального прокурора України Бачуна О.В. та громадянки Закревської Є.О. (доповідач – член ТСК Мойсик В.Р.);

-         судді Солом’янського районного суду міста Києва ЛОЗИНСЬКОЇ Марини Ігорівни за результатами розгляду заяви заступника Генерального прокурора України Бачуна О.В. (доповідач – член ТСК Варишко П.В.);

-       судді Бориспільського міськрайонного суду Київської області ЛЕВЧЕНКА Анатолія Володимировича за результатами розгляду заяв голови ГС «Українська спілка Автомайдан» Михайловського А.В. та громадянина Стогнієнка В.К. (доповідач – член ТСК Соловйова М.М.);

-         судді Подільського районного суду міста Києва ЗАХАРЧУК Світлани Степанівни за результатами розгляду заяви громадянина Катруші О.М. про проведення перевірки (доповідач – член ТСК Юзькова Т.Л.);

-         судді Васильківського міськрайонного суду Київської області СТЕПАНЕНКА Віктора Вікторовича за результатамирозгляду заяви голови ГС «Українська спілка Автомайдан» Михайловського А.В. (доповідач – член ТСК Первомайський О.О.).

Ці висновки ТСК будуть передані до Вищої ради юстиції для ухвалення остаточного рішення.

Крім того, ТСК ухвалила висновок про наявність ознак дисциплінарного проступку в діях судді Вінницького міського суду Вінницької області ЧЕРНЮКА Ігоря Володимировича за результатами розгляду заяви прокурора Вінницької області Максимюка А. (доповідач – член ТСК Смирнова К.І.)  та направила матеріали перевірки до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для прийняття  рішення.

Тимчасова спеціальна комісія також вирішила припинити перевірку стосовно судді Харківського окружного адміністративного суду ВОЛОШИНА Дмитра Анатолійовича за заявою громадянина Горшколєпова Д.В. (доповідач – член ТСК Лавренюк М.Ю.), оскільки не встановила порушень у діях судді.

Після завершення засідання голова ТСК Володимир Мойсик, відповідаючи на запитання журналістів, відзначив, що члени ТСК голосували за ухвалені сьогодні рішення одностайно. «Я казав раніше і я повторюю зараз, що законністю цих судових рішень мають перейматися не громадянин України, а суддя і працівник прокуратури, кажу про ті рішення, коли судді подають на стіл постанову про підозру, посилаються на докази, за якими можна людину арештувати, а у справі немає жодних доказів, ні сфальсифікованих, ні справжніх»,  – сказав він.

За словами голови ТСК, «ці події треба пам’ятати», щоб у майбутньому судді дослухалися лише до вимог закону.

З початку своєї діяльності Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції здійснила 32 перевірки суддів, за результатами розгляду яких стосовно 26 суддів ухвалила висновки про порушення присяги, стосовно 5 – констатувала ознаки дисциплінарного проступку і направила матеріали до ВККСУ для прийняття рішення, дії 3 суддів було виправдано, а перевірки щодо них припинено.

Усього за результатами розгляду 2192 заяв громадян, що надійшли на адресу Комісії, ТСК призначила до розгляду 309 перевірок стосовно 331 судді.

З ухваленими висновками ТСК можна ознайомитися за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати