23 квітня 2015, 10:28

ТСК вимагає притягнути до відповідальності п’ять суддів

Прес-служба Вищої ради юстиції

На засіданні Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції визнано порушення присяги судді у діях п’яти  суддів, стосовно двох – перевірки припинено, повідомляє прес-служба Вищої ради юстиції.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


За результатами засідання Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, що виносили рішення проти учасників акцій протесту в Україні, 22 квітня 2015 року Комісією ухвалено висновки про наявність ознак порушення присяги судді у діях ще 5 суддів.

Так, констатовано порушення присяги в діях:

-          судді Бориспільського міськрайонного суду Київської області Криворучка Ігоря Вікторовича;

-          судді Святошинського районного суду міста Києва Чалої Алли Петрівни;

-          судді Шевченківського районного суду міста Києва Гайдук Світлани Володимирівни;

-          судді Ленінського районного суду міста  Кіровограда Льон Світлани Михайлівни;

-          судді Червонозаводського районного суду міста Харкова Васильєвої Олени Олександрівни.

Натомість, комісія не знайшла підстав для притягнення до відповідальності й припинила перевірки стосовно судді Одеського окружного адміністративного суду Цховребової Маргарити Георгіївни та судді Харківського окружного адміністративного суду Бадюкова Юрія Вячеславовича.

«На відміну від попередніх випадків, цього разу ми перевіряли суддів, які винесли рішення щодо заборони мирних зібрань 13 березня минулого року у Харкові та 4 квітня в Одесі, але Комісія припинила ці перевірки, адже рішення судів стосувалися заборони мирних зібрань різних політичних сил, у певному місці і в певний час, крім того, у Харкові тоді відбувався футбольний матч «Металіст-Шахтар», тож такі превентивні заходи суддів були абсолютно виправдані», – відзначив голова ТСК В. Мойсик.

Він також нагадав, що остаточні рішення стосовно притягнення суддів до відповідальності має ухвалити Вища рада юстиції, формування якої на даний момент триває. Голова ТСК висловив сподівання, що до кінця квітня Вища рада юстиції буде сформована і розпочне роботу саме з розгляду висновків Тимчасової спеціальної комісії.

Запланований на 22 квітня розгляд заяви голови ГС «Українська спілка Автомайдан» Михайловського А.В. про проведення перевірки судді Васильківського міськрайонного суду Київської області Степаненка Віктора Вікторовича було відкладено через погіршення під час засідання ТСК стану його здоров’я.

Загалом, з початку роботи (з 3 липня 2014 року) Комісія ухвалила висновки стосовно 28 суддів. З них у діях 21 судді визнано порушення присяги, матеріали перевірок передано до Вищої ради юстиції для прийняття рішення. У діях 4 суддів констатовано ознаки дисциплінарного проступку, і матеріали передані для прийняття рішення до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Стосовно 3 суддів ТСК ухвалила висновки про відсутність фактів, що свідчать про порушення присяги, дисциплінарний проступок або ознаки кримінального правопорушення і прийняла рішення про припинення перевірок.

За словами В. Мойсика, на розгляді Комісії ще знаходяться матеріали перевірок стосовно 357 суддів, понад 100 з них вже підготовлено до розгляду. Наступні засідання ТСК заплановані на 19 та 26 травня 2015 року.

Комісія діє на підставі Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» від 8 квітня 2014 року. Висновки ТСК оприлюднюються на офіційному сайті Вищої ради юстиції.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати