03 липня 2015, 17:09

Тестовий режим електронного адміністрування ПДВ подовжено до 1 серпня

РБК-Україна

Робоча група у складі міністра фінансів України, керівників фракцій коаліції і голови Верховної Ради у вівторок, 1 липня, домовилася про компромісний варіант - продовжити тестовий режим електронного адміністрування ПДВ до 1 серпня. Про це заявила РБК-Україна голова комітету ВР з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна ("Блок Петра Порошенка", БПП).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У профільному комітеті Ради впевнені, що цей компроміс зніме напругу, та сподіваються, що за місяць депутати встигнуть прийняти законопроект, а Президент Петро Порошенко - його підписати.

За словами Н. Южаніної, податковий комітет місяць тому написав запит в Державну фіскальну службу (ДФС), Нацбанк і Мінекономрозвитку про технічну готовність податкового відомства працювати в електронному режимі, про фінансовий стан бізнесу і ризики відволікання обігових коштів. Від НБУ, зокрема, депутати хотіли отримати відповідь про ставлення регулятора до того, що всі кошти з 1 липня будуть перебувати на рахунках Держказначейства, а не банків.

"НБУ відповів, що так, дійсно, з рахунків клієнтів банків будуть вилучені кошти. Але за період дії тестового режиму ніхто з банків з цього приводу не звертався", - сказала Ніна Южаніна.

Відповідь ДФС, за її словами, має обтічний і не зовсім конкретний характер. ДФС також не надав інформації про кількість зареєстрованих податкових накладних в системі, а також обсяг податку, який пройшов через електронну процедуру за період тестового режиму.

Тим часом, ДФС таки оприлюднила перші дані з електронного адміністрування ПДВ. Так, за 2,5 дня в системі зареєстровано 1,2 млн податкових накладних на суму ПДВ 4,5 млрд грн. Але даних за весь період роботи в тестовому режимі ДФС не дає.

Нагадаємо, з 1 липня електронне адміністрування ПДВ стартувало на постійній основі.

Механізм електронного адміністрування ПДВ працював у тестовому форматі з 1 лютого. Незважаючи на всі зауваження, скарги і проблеми, що виникають у бізнесу у зв'язку з новою процедурою, про які підприємства говорили протягом 5 місяців, перегляду системи досі не відбулося.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати