28 червня 2022, 12:11

Що таке DDoS-атака?

Пресслужба Держспецзв'язку

В Держспецзв’язку розповіли, що таке DDoS-атака та як вона працює, чи загрожують вони персональним даним та чи можна захиститися від DDoS-атак.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як перевірити безпечність сайту?"

DDoS-атака – це атака на комп’ютерні системи органу, організації, установи з метою порушення доступності атакованих вебресурсів. Простими словами, під час атаки одночасно створюється така величезна кількість зовнішніх запитів (рахунок може йти на мільйони), що атакована система не в змозі їх обробити. Як наслідок – виникають збої в її роботі або вона взагалі перестає повноцінно працювати.  

DDoS-атака, на відміну від DoS-атаки, здійснюється з кількох джерел, а не з одного. Також варто зазначити, що на окремих громадян такі види атак здебільшого не спрямовуються. Проте кінцева мета зловмисників – позбавити саме громадян доступу до важливих послуг, сервісів, до правдивої інформації.

Від початку цього року DDoS-атак зазнали низка сайтів державних органів і банківських установ, телеком-операторів, компаній енергетичного сектору, сайти регіональних органів влади, медіа тощо.

Зазвичай DDoS-атаки здійснюють із метою поширення паніки та дестабілізації. Іноді використовують для приховування деструктивних дій, тобто коли DDoS-атака слугує прикриттям атаки іншого виду. Проте самі DDoS-атаки загрози для персональних даних громадян не становлять. Варто знати, що для проведення DDoS-атак хакери часто використовують зламані пристрої людей. Тому важливо дотримуватися основних правил кібергігієни, користуватися антивірусами, оновлювати вчасно програмне забезпечення тощо.

В Держспецзв’язку наголошують, що захист від DDoS-атак сайтів, інформаційних систем – справа фахівців із кіберзахисту. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати