31 березня 2020, 16:24

Ринок землі без юросіб - перемога?

Мінфін

Ексміністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов розкритикував ухвалений закон про ринок сільськогосподарських земель.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада прийняла закон про ринок землі".

Про це Тимофій Милованов написав у Facebook, повідомляє Мінфін.

Які недоліки бачить ексміністр

Зазначається, що Тимофій Милованов вважає, що обмеження, які запровадять на початку роботи ринку, призведуть до того, що сільськогосподарську землю викуплять великі компанії та олігархи через підставних осіб.

«Люди, які звикли до сірих схем і мають вільну готівку, зможуть скористатись новим ринком землі для накопичення великих обсягів землі. Так само, як у 90-х певні групи людей захопили підприємства через ваучери, скуповуючи їх за безцінь та використовуючи підставних осіб. Цього разу землю можуть скупити через десятки чи сотні підставних осіб, кожна з яких придбає по 100 га», — зазначив ексміністр.

Про які обмеження йдеться

Ідеться про обмеження, передбачені ухваленим законом про землю: він має запрацювати з 1 липня 2021 року.

Так, при цьому до кінця 2023 року купувати земельні паї зможуть лише фізичні особи.

Що пропонує ексміністр

Виходом із цієї ситуації Тимофій Милованов називає відкриття ринку землі одразу для всіх — і для компаній, і для фізичних осіб. Це має знизити ризик розвитку тіньових схем.

Хто може купувати землю

  • громадяни України;
  • юридичні особи, створені й зареєстровані в Україні без іноземних учасників;
  • територіальні громади та держава;
  • банки можуть стати власниками землі тільки за умови, якщо земельна ділянка дісталася їм як заставне майно з непогашеним кредитом.

Нагадаємо, Нацбанк оприлюднив бачення розвитку ринку кредитних спілок.

Рада прийняла закон про ринок землі

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати