04 березня 2021, 12:28

Рік роботи Уряду очима бізнесу

Європейська Бізнес Асоціація

Сьогодні, 4 березня, виповнюється рік роботи нинішнього складу Кабінету Міністрів України під головуванням Дениса Шмигаля, Прем’єр-міністра України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Безперечно, цей рік Уряду довелося працювати у надскладних умовах – пандемія коронавірусу стала справжнім випробуванням для медичної системи, економічної та соціальної сфери, бізнесу та населення.

За таких умов Уряду все ж вдавалося працювати над поточними питаннями та приймати важливі рішення на користь бізнесу. Зокрема, спільнота Європейської Бізнес Асоціації відмічає важливі позитивні моменти та зрушення за минулий рік. Це не вичерпний перелік, але найголовніше – ЄБА дякує за відкритість до діалогу та співпраці, і сподівається, цей тренд продовжиться і надалі з ще більшими здобутками для створення сприятливого бізнес-клімату в нашій країні.

Карантинні обмеження

ЄБА дякує за постійний і відкритий діалог протягом року, адже бізнес активно висловлював свої позиції щодо доцільності запровадження карантинних обмежень, які знаходили відображення у Постановах Уряду, принаймні частково.

Мораторій на перевірки

Так само позитивно бізнес відзначив рішення Уряду запровадити мораторій на перевірки на час карантину, а також скасування штрафів за несвоєчасне подання податкової звітності, аби хоча б деякою мірою знизити навантаження на бізнес під час карантину.

Декларування підвищення цін

В ЄБА вдячні, що Уряд врахував негативний досвід регулювання націнок на соціально значущі товари та запровадив декларування підвищення цін. Разом з тим, з метою спрощення адміністрування сподіваємось на прийняття відповідних змін найближчим часом.

Програмні РРО

ЄБА дякує за розробку API для використання смартфонів замість РРО, а також сподівається на широке запровадження програмних РРО з метою встановлення рівних умов роботи для всього бізнесу.

Приватизація спиртзаводів

Приватизація заводів дозволила бюджету отримати додаткові 1 млрд гривень, а бізнесу – сподівання на виведення галузі з тіні.

Боротьба з нелегальним ринком алкогольних напоїв

В ЄБА сподіваються, що ті здобутки, які наразі має Державна фіскальна служба будуть примножені і правила торгівлі алкогольними напоями в Інтернеті нарешті будуть затверджені.

Впровадження інституту АЕО (авторизованого економічного оператора на митниці)

Запровадження АЕО значно оптимізує процес митного оформлення вантажів для прозорого та легального бізнесу та прискорить здійснення експортно-імпортних операцій.

Вдосконалення сфери технічного регулювання

ЄБА дякує Уряду за продовження курсу на спрощення нетарифних бар’єрів у торгівлі, зокрема гармонізацію українських технічних регламентів до вимог ЄС, та сподівається на успішне завершення оціночної місії ЄС та заключення ACAA про так званий промисловий безвіз.

Меморандум з виробниками «зеленої» електроенергії

Бізнес вдячний за досягнення компромісної позиції між державою та виробниками «зеленої» електроенергії заради збереження інвестиційної привабливості галузі та її подальшого розвитку.

Сприяння участі України в Європейському зеленому курсі

Завдяки злагодженій роботі Уряду, Україна стала однією з перших країн, які офіційно підтримали ЄС у просуванні Європейського зеленого курсу та почали перемовини щодо включення нашої країни в цю нову політику.

Оновлення харчового регулювання

ЄБА дякує за чотири важливі зміни у контексті харчової сфери. Зокрема, йдеться про оновлення державних санітарних правил і норм щодо максимально допустимих рівнів окремих забруднювачів у харчових продуктах; затвердження правил додавання вітамінів та мінералів до харчових продуктів; затвердження вимог до тверджень про поживну цінність харчових продуктів та тверджень про користь для здоров’я харчових продуктів; уточнення правил ввозу товарів та препаратів ентерального харчування.

В ЄБА сподіваються, що за рік список речей, за які бізнес може подякувати Уряду, суттєво збільшиться, та бажають пану Шмигалю та його команді Уряду наснаги, сил та рішучості для необхідних змін на користь інтересів бізнесу та країни.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати