02 червня 2015, 18:03

Рада відхилила питання скасування спецпенсій

РБК-Україна

Верховна Рада України не підтримала в цілому законопроект №2852 "Про внесення зміни до Прикінцевих положень закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про пенсійне забезпечення" щодо перенесення термінів прийняття закону про призначення всіх пенсій, в тому числі спеціальних, на загальних підставах". За відповідне рішення проголосували тільки 52 нардепи при 226 мінімально необхідних, передає РБК-Україна.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Також парламент не підтримав альтернативний законопроект №2852-1 "Про внесення зміни до прикінцевих положень закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" про перенесення термінів прийняття закону про призначення усіх пенсій, в тому числі спеціальних, на загальних підставах". За відповідне рішення проголосували тільки 60 нардепів при 226 мінімально необхідних.

Як нагадала голова комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денисова, Верховна Рада України 2 березня ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення № 213-VIII, в якому було дано доручення Кабінету міністрів до 1 травня 2015 підготувати та подати на розгляд Верховної Ради законопроект про призначення усіх пенсій на загальних підставах всім, крім військовослужбовців і вчених. У разі неприйняття до 1 червня цього закону, з 1 червня скасовуються всі норми щодо пенсійного забезпечення, яке призначається за спеціальними законами.

"Дійсно, уряд 30 квітня внесло такий законопроект, що передбачає введення накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування з 1 січня 2017 та скасування спеціальних пенсій з 1 січня 2016 г.", - повідомила нардеп.

Однак, за її словами, у профільному комітеті рекомендували повернути цей законопроект на доопрацювання і запропонували альтернативний законопроект №2852-1, що передбачає скасування спеціальних пенсій з 1 січня 2016 р.

22 травня 2015 р. Рада перенесла розгляд на наступне засідання законопроекту № 2852-1.

"Тому на сьогодні дійсно з 1 червня 2015 ВРУ встановлено, що пунктом 5 прикінцевих положень закону від 2 березня скасовані норми про пенсійне забезпечення пенсій, які призначаються за спеціальними законами, крім військовослужбовців і вчених. Тому я вважаю, що ніякого рішення приймати не потрібно, тому що норма, яка була прийнята ВРУ, вже діє ", - пояснила Денисова.

Нагадаємо, 2 березня 2015 народні депутати підтримали закон №213-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення". За відповідне рішення проголосували 238 нардепів з 226 мінімально необхідних.

Цей закон набув чинності 1 квітня 2015 р.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати