02 липня 2015, 15:05

Рада прийняла закон про Рахункову палату

РБК-Україна

Народні депутати з другої спроби підтримали у другому читанні та в цілому законопроект № 2072 "Про Рахункову палату". За відповідне рішення проголосували 255 нардепів з 226 мінімально необхідних, повідомляє РБК-Україна.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Перед голосуванням за цей законопроект депутати скасували постанову про направлення цього законопроекту на повторне друге читання, яку вони підтримали раніше сьогодні. За відповідне рішення проголосували 238 парламентарів.

Голова підкомітету з питань державного фінансового контролю та діяльності Рахункової палати Іван Крулько під стенограму зачитав компромісний варіант законопроекту, який виноситься на голосування.

"Мова йде про розділ законопроекту "Перехідні та прикінцеві положення ". Пропонується доповнити статтю 208-2 "Порядок призначення на посади" та звільнення з посади членів рахункової палати", саме в цій статті будуть поправки. Перша поправка в частині третій статті після слів "щодо кожного кандидата" ставиться крапка, а слова "і рекомендаціями щодо призначення членів Рахункової палати кандидатів відповідно до кількості вакантних посад" ми прибираємо", - повідомив Крулько.

Також за його словами, доповнюється частина п'ята наступним абзацом: "Верховна Рада України призначає кандидатів на посади в члени Рахункової палати рейтинговим голосуванням та затверджує список члені Рахункової палати відповідно до кількості вакантних посад більшістю голосів від конституційного складу".

"Як це буде відбуватися на практиці? Всі кандидатури, які будуть подані на розгляд, будуть в залі розглядатися. Після того відбудеться рейтингове голосування, де буде відзначений список з 9-ти. І хто набрав по рейтингу найбільше у цьому списку, буде поставлений на голосування список з 9-ти кандидатур, які найбільше набрали. І таким чином ми сформуємо членів Рахункової палати", - пояснив нардеп.Законом, зокрема, визначаються принципи діяльності Рахункової палати та гарантії її незалежності. А саме:

- діяльність Рахункової палати ґрунтується на принципах законності, незалежності, об'єктивності, безсторонності, гласності та неупередженості;

- Рахункова палата є організаційно, функціонально та фінансово незалежною, самостійно планує свою діяльність;

- незалежність Рахункової палати забезпечується: встановленим Конституцією України і цим Законом порядком призначення на посади та звільнення з посад членів Рахункової палати; визначеними цим Законом та іншими законами України гарантіями діяльності Рахункової палати; особливим порядком організаційного забезпечення діяльності Рахункової палати, встановленим законом;

- Рахункова палата, під час здійснення своїх повноважень, є незалежною від будь-якого незаконного впливу, тиску або втручання. Незаконне втручання у здійснення Рахунковою палатою наданих законом повноважень забороняється і тягне за собою відповідальність, встановлену законом;

- втручання органів державної влади, органів місцевого самоврядування, політичних партій та громадських об'єднань, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та їх посадових і службових осіб у діяльність Рахункової палати забороняється;

- припинення повноважень Верховної Ради України не може бути підставою для припинення повноважень членів Рахункової палати;

Нагадаємо, 9 лютого 2015 р. Президент України Петро Порошенко вніс на розгляд у Верховну Раду законопроект № 2072 про Рахункову палату.

Парламент прийняв цей закон у першому читанні 5 березня 2015 р.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати