19 березня 2015, 17:56

Рада повернула державі контроль над Укрнафтою

Укрінформ

Народні депутати ухвалили закон №2273 щодо акціонерних товариств, який торкнеться, зокрема, компанії «Укрнафта», передає Укрінформ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відповідне рішення підтримали 275 нардепів.

У пояснювальній записці відзначається, що метою ухвалених змін є запровадження єдиного підходу щодо зниження кворуму для всіх акціонерних товариств, удосконалення механізму обрання та діяльності органів акціонерного товариства та забезпечення дієвого механізму виплати дивідендів акціонерним товариством.

До всіх акціонерних товариств, у тому числі «Укрнафти», пропонується вже зараз запровадити зниження кворуму для ухвалення рішень, у тому числі й товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави і в якому держава є власником 50 і більше відсотків акцій товариства.

Також документом пропонується дієвий механізм виплати дивідендів акціонерним товариством шляхом надання акціонеру товариства права звертатися до нотаріуса щодо вчинення виконавчого напису нотаріусом у разі невиплати товариством дивідендів.

За словами народного депутата Мустафи Найєма, ухвалення цього закону безпосередньо впливає на надходження в бюджет України 1,7 млрд грн у вигляді дивідендів від «Укрнафти».

Державі належать 50%+1 акція у ПАТ «Укнафта». Однак проведення зборів акціонерів цієї компанії регулярно блокує група «Приват» Ігоря Коломойського, яка володіє більш як 40% акцій.

Відтепер акціонери зможуть зібратись, оскільки ухвалений закон передбачає зниження кворуму зборів акціонерного товариства з 60% власників акцій до 50%+1.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати