13 липня 2021, 18:30

Рада попередньо підтримала криміналізацію контрабанди товарів

Пресслужба ВРУ

Прийнято за основу законопроект № 5420 "Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Реформування Укроборонпрому: Парламент прийняв Закон"

Про це повідомляє пресслужба ВРУ.

Закон доповнює Кримінальний кодекс новими статтями: 201-2 - контрабанда товарів, 201-3-контрабанда підакцизних товарів, 201-4-недостовірне декларування товарів, в тому числі за сприяння у будь-якій формі службовою особою митного органу з використанням влади чи службового становища.

Зокрема, пропонованою статтею 201-4 Кримінального кодексу передбачається ввести кваліфікуючу ознаку такого кримінального правопорушення, як недостовірне декларування товарів, - сприяння у будь-якій формі службовою особою митного органу з використанням влади чи службового становища.

Цією статтею також пропонується звільняти особу, яка вчинила діяння, що призвели до неправомірного зменшення чи звільнення від сплати митних платежів у значних, великих та особливо великих розмірах від кримінальної відповідальності, якщо така особа до притягнення до кримінальної відповідальності сплатила подвійний розмір несплаченого митного платежу.

Законопроєктом також пропонуються коригуючі зміни до статті 201 "Контрабанда", статті 201-1 "Переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, лісоматеріалів необроблених, а також інших лісоматеріалів, заборонених до вивозу за межі митної території України)" та статті 305 "Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів" Кримінального кодексу України.

Пропонується також визначити, що у разі якщо під час розслідування кримінальних правопорушень, передбачених статтями 201, 201-1, 201-2, 201-3, частиною четвертою статті 201-4 Кримінального кодексу, встановлено, що вони вчинені службовою особою з використанням влади або службового становища, за наявності однієї з умов, визначених частиною п'ятою статті 216 Кримінального процесуального кодексу, такі кримінальні правопорушення розслідуватимуться детективами Національного антикорупційного бюро України.

Досудове розслідування вказаних кримінальних правопорушень здійснюватиметься слідчими органами, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства, до початку функціонування Бюро економічної безпеки.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати