19 грудня 2022, 11:26

Привітання з Днем адвокатури


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У воєнний час адвокати тримають зброю в руках. Кожен свою: хтось – на лінії фронту, хтось – у тилу, хтось – на міжнародній арені, але кожен намагається наблизити ПЕРЕМОГУ в Україні. У професійне свято адвокатів ми зібрали від колег меседжі, які надихають.

4321_7a487ba6b43b90b9dd11b75d3f913451 (1) Ольга Дмитрієва, президентка Асоціації адвокатів України, керуюча партнерка АО «Дмитрієва та партнери»

Адвокатура – одна з найскладніших професій.

Адвокат – захисник, психолог, коуч, медіатор.

З одного боку виконання функції державного інституту захисту прав громадян, з іншого – біль та проблеми підзахисних, потерпілих, осіб, які потребують захисту часом від тієї самої держави.

Все це вимагає від адвоката вміння бути одночасно і гнучким, і жорстким, і принциповим, і здатним на компроміси, і уважним до дрібниць і здатним бачити глобально картину справи, і бути гуманним до людини та розуміти глибину її провини, і зберігати адвокатську таємницю та виконувати свій обов'язок, навіть бувши переконаним у провині свого клієнта.

Ці особливості досить часто стають причиною негативного ставлення суспільства до адвокатів, які (з точки зору суспільства) захищають запеклих мерзотників.

На мій погляд, найбільш гостро проблема ототожнення адвоката з підзахисним стоятиме зараз, коли кількість гучних справ щодо колаборантів, корупційних злочинів, воєнних злочинів зашкалює.

Ці процеси будуть публічними та болючими і для суспільства, і для адвокатури, що вимагає від адвокатів максимально чіткої та професійної роботи. Що, на мою думку, допоможе уникнути ототожнення клієнтів з адвокатами та, як наслідок, дискредитацію інституту адвокатури?

Я думаю, що це неухильне дотримання правил адвокатської етики у всіх аспектах як процесу, так і публічної площини:

- виключення обговорення нюансів та специфіки справ у соціальних мережах, де, крім колег, пости читають і звичайні громадяни, які не завжди розуміють специфіку процесу;

- виключення публічних конфліктів між адвокатами у громадських мережах, що останнім часом, на жаль, стало однією з форм конкурування;

- абсолютно коректна подача матеріалу до ЗМІ, яка не допускає створення ілюзії використання ЗМІ для відбілювання клієнта або створення інформаційних маніпуляцій;

- уникнення відкритого рекламування своїх послуг із використанням прикладів токсичних кейсів;

- коректне ставлення до колег-учасників процесу та демонстрація поваги до системи правосуддя.

Окремо хотілося б згадати припинення скандалів, конфліктів усередині органів адвокатського самоврядування, що дискредитує адвокатуру та з елітної професійної спільноти перетворює іноді на підмостки театру, в якому розігруються комедії Мольєра.

Також хотілося б, щоб адвокати та адвокатура України в цілому були прикладом мудрості, злагодженості, професіоналізму та відповідального виконання свого громадянського обов'язку у ці лихоліття.

Не можу не сказати про те почуття гордості за своїх колег, які знайшли в собі мужність та сили не лише продовжувати працювати, а й стали до лав ЗСУ на захист усіх нас! Безліч колег зайняті волонтерством, громадською роботою, допомогою близьким. Багато компаній та адвокатів, що практикують індивідуально, продовжили працювати, зберегли робочі місця для своїх співробітників, що сьогодні теж дуже непросто і потребує значних зусиль.

Я вірю, що попереду в нас буде багато успішних справ, яскравих перемог, повернення до мирного життя. Сподіваюся, що наступний День адвокатури ми відзначатимемо на балу із шампанським! 

Зі святом, колеги!

IMG_20221103_103827_626 Віра Михайленко, суддя Вищого антикорупцій­ного суду, к.ю.н.

Шановні колеги!

Грудень – це місяць професійних свят тріади правосуддя. І День адвокатури його завершує. 

Адвокат – це складно, почесно і необхідно. Це служитель права і творець практики. Немає такої діяльності, в якій контраст між вимогами реального життя та ідеалом проявляється так різко, як в адвокатській практиці. З одного боку, найчистіші наміри, пристрасне захоплення взятими на себе обов'язками, з іншого – багато неприємних зіткнень і непорозумінь, які є неминучим результатом різних і прямо протилежних інтересів сторін у процесі. Важко не погодитися з бельгійським письменником і юристом Едмоном Пікаром у тому, що діяльність адвокатури є важливим показником гуманності, демократії та прогресу в державі. Досвід України демонструє, що саме завдяки адвокатам відбувалися і продовжують відбуватися трансформації української правової реальності. 

У всіх адвокатів особливий шлях до професії, своя персональна професійна історія. Але цього року свято адвокатів є особливим для всіх. Свято під час війни. Велика кількість із захисників прав і свобод на юридичному фронті перетворилася на захисників життів мільйонів українців від ворожого сусіда. Інші продовжують виконувати свій професійний обов’язок – якісно, відповідально і самовіддано. Незважаючи ні на що.

У цей особливий день хочеться вірити, що відданість своїй справі та професіоналізм і надалі будуть сприяти розвитку демократії, утвердженню верховенства права і людиноцентричності юридичного процесу.

Бажаю вам, колеги, сталості законодавства і правової визначеності, поваги від процесуальних опонентів, уважності від суддів, вдячності від клієнтів! Щоб всі ваші справи були забезпечені міцною доказовою базою, клієнти нарешті стали надавати інформацію повно і завчасно ☺, а кожен день був наповнений цікавим юридичним і персональним досвідом!  

Великої Перемоги та маленьких перемог кожного професійного дня!

Огренчук-1 Анна Огренчук, президентка Асоціації правників України, керуюча партнерка LCF

День адвокатури – це завжди було яскраво, креативно, весело. Сьогодні професійне свято ми відзначаємо інакше – під ракетними обстрілами, без електрики, води та тепла. Бачимо, хто та де: на передовій, в тилу або за кордоном, але не склавши руки, а постійно допомагаючи тим, хто був змушений покинути Україну або втратив усе через збройну агресію рф.

Чимало з нас змінили спеціалізацію, а міжнародне гуманітарне право стало основною справою життя, щоб правосуддя та справедливість були реалізовані. І це стосується не лише національної юрисдикції, а й міжнародних судів, зокрема ЄСПЛ.
Багато з нас працюють безпосередньо в зоні бойових дій зі зброєю в руках, тримаючи оборону. Або виконують свою правничу функцію та фіксують воєнні злочини, поповнюючи базу доказів для притягнення всіх винних до відповідальності.

З перших днів повномасштабної війни адвокати супроводжують релокацію бізнесу, шукають найкращі юридичні шляхи збереження виробництва або його відновлення, допомагають фіксувати збитки для подальших позовів щодо компенсації втрат від війни.

Всі адвокати займають проактивну позицію і за кордоном просувають українську адженду – щодо збільшення надання зброї, необхідності створення міжнародного трибуналу проти путіна, розроблення найкращих механізмів перетворення санкцій на реальні компенсації, виключення російських та білоруських адвокатів із міжнародної правничої спільноти. Наші адвокати отримують величезну підтримку з боку міжнародних колег. Чимало з нас використовують свої знання, досвід за кордоном і розвивають практики.

Адвокатське товариство сьогодні є міцним та єдиним, як ніколи, адже всі ми працюємо на єдине – нашу Велику Перемогу. І в результаті з цієї війни ми вийдемо ще сильнішими.

Зі святом, колеги! Лише переможних справ вам!

_-_2 Микола Оніщук, ректор Національної школи суддів України 

Шановні адвокати та правозахисники!

Від імені колективу Національної школи суддів України та від себе особисто щиро вітаю Вас із професійним святом – Днем адвокатури!

Діяльність адвокатів відіграє дедалі важливішу роль в утвердженні принципу верховенства права і справедливості, розвитку України як демократичної, правової держави. Від вас великою мірою залежить надійний захист конституційних прав і свобод людини та становлення в країні громадянського суспільства у ці непрості часи.

Тому бажаю всім адвокатам України невичерпної наснаги для нових досягнень у такій складній та відповідальній правозахисній діяльності, міцного здоров’я, добробуту Вам і Вашим родинам та скорішої перемоги над ворогом!

Слава Україні!

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати