04 квітня 2020, 11:48

Питання роботи комунальних підприємств: зміни до постанови №211

Прес-служба Мінекоенерго

Уряд підтримав пропозиції Мінекоенерго щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211, які сприятимуть вирішенню низки питань роботи комунальних підприємств, забезпечують громадянам тепло та водопостачання, вугледобувних підприємств та використання екологічно безпечних транспортних засобів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як надаватимуть субсидії під час карантину: постанова".

Про це повідомляє прес-служба Мінекоенерго.

Так, згідно із запропонованими змінами, заборонено до 24 квітня 2020 р. постачальникам електричної енергії, операторам системи розподілу здійснювати відключення та обмеження нижче технологічного мінімуму споживання електричної енергії підприємств:

  • централізованого водопостачання та водовідведення незалежно від форми власності;
  • вугледобувних підприємств державної форми власності.

Також Уряд заборонив постачальникам природного газу здійснювати припинення постачання природного газу виробникам теплової та електричної енергії незалежно від форми власності, та встановив, що на період карантину акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України"" на умовах та у порядку, передбачених положенням про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу (ПСО), здійснюватиме постачання природного газу виробникам теплової та електричної енергії незалежно від рівня розрахунків.

Як зазначається, Нафтогаз включить їх до реєстру споживачів компанії на інформаційній платформі оператора ГТС у разі наявності укладених належним чином договорів постачання природного газу.

Крім цього, будь-який інший виробник теплової та електричної енергії зможе звернутися до компанії з пропозицією укладення договору постачання природного газу, у разі дотримання вимог чинного законодавства.

"Водночас Мінекоенерго наголошує на важливості дотримання платіжної дисципліни та здійснення вчасних розрахунків за постачання газу та електроенергії, оскільки накопичення заборгованості  створює додаткові ризики для роботи енергосистеми та сталого постачання газу та електроенергії. Наразі Міністерство напрацьовує антикризову програму з метою мінімізації негативних тенденцій роботи енергетичних ринків  та поліпшення платіжного балансу суб’єктів енергетики", - зазначив т.в.о. Міністра, керівник оперативного штабу Мінекоенерго Віталій Шубін.

Читайте також: "На час карантину аптеки мають працювати цілодобово, - КМУ".

Третя зміна стосується використання транспортних засобів, зокрема велосипедів, адже віднині дозволено діяльність з продажу, надання в оренду, технічного обслуговування  та ремонту  транспортних засобів. Внесені зміни дозволяють роботу майстерень та торгівлю деталями і приладдям для усіх транспортних засобів, а не лише автомобілів.

З документом можна ознайомитися за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати