18 жовтня 2022, 14:04

Парламент Естонії оголосив російський режим терористичним

Парламент Естонії ухвалив резолюцію про визнання росії державою-спонсором тероризму та засудив спроби рф анексувати окуповані українські території. "За" проголосували 88 депутатів, голосів "проти" чи "утримався" не було.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "МЗС України офіційно звинуватило Іран у співучасті в агресії росії"

У заяві естонський парламент жорстко засуджує військові дії російської федерації проти України та незаконну анексію захопленої під час агресії території. Парламент запевняє, що Естонія ніколи не визнає порушення територіальної цілісності України внаслідок агресії та проведення фальшивих референдумів. «Шляхом порушення ніколи неможливо досягти правди. путинський режим, що загрожує ядерною зброєю, зробив росію найбільшою загрозою для світу як у Європі, так і в усьому світі», – наголошується у заяві.

Естонія підтримує розслідування, розпочаті Міжнародним судом та Міжнародним кримінальним судом для з'ясування обставин злочинів, скоєних на території України, та вважає за необхідне проведення щодо винних у злочині агресії судового процесу в рамках спеціального міжнародного трибуналу.

«Підтримуючи заклик парламенту України до держав та міжнародних організацій, Рійгікогу оголошує російський режим терористичним, а російську федерацію – державою-спонсором тероризму, діям якої необхідно дати відсіч. Рійгікогу закликає міжнародну спільноту ухвалити аналогічні декларації», – повідомляється у заяві.

Крім того, згідно із заявою, Рійгікогу засуджує використання в рамках агресії збройних формувань, таких як Група Вагнера, створених за підтримки влади російської федерації. Парламент вважає за необхідне визнати збройні сили створених російською федерацією так званих Донецької та Луганської народних республік та приватну військову компанію Вагнер терористичними організаціями.

Згідно із заявою, Рійгікогу також засуджує оголошення та проведення російським режимом мобілізації, що порушує міжнародне право, зазначаючи, що мобілізація, проведена з метою продовження злочину агресії, є злочином проти миру.

Згідно з заявою, Рійгікогу підтримує вимогу позбавити російську федерацію статусу постійного члена Ради Безпеки ООН та закликає держави-члени Європейського союзу виявити єдність у застосуванні додаткових економічних санкцій, спрямованих проти російської федерації та її союзника білорусі, та санкцій щодо окремих осіб, а також слідкувати за суворим дотриманням введених раніше санкцій.

У заяві Естонія також закликає Європейський союз НАТО значно збільшити обсяг військової допомоги Україні, необхідної для відображення агресії російської федерації та відновлення суверенітету України на території в межах її міжнародно визнаних кордонів. Крім того, необхідно збільшити обсяг гуманітарної допомоги, що надається Україні, і підтримати повоєнне відновлення держави. «Естонія всіма можливими засобами підтримує народ, державу та армію України у війні з агресором і вірить у перемогу України, оскільки лише це відновить мир у Європі», – йдеться у прийнятому сьогодні документі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати