03 червня 2015, 18:21

Оприлюднено закон щодо присяги членів ВРЮ

Прес-служба Вищої ради юстиції

У газеті «Голос України» оприлюднено Закон України  «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення окремих положень з питань судоустрою», згідно з яким змінено та доповнено статтю 17 Закону України «Про Вищу раду юстиції», яка регулює питання складання присяги члена ВРЮ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Нагадаємо, що Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд» внесено зміни у порядок складання присяги членами ВРЮ, зокрема передбачено, що члени Ради складають присягу одразу після призначення перед органом, який їх призначив.

Поза увагою Закону залишилося питання складання присяги членами ВРЮ за посадою та призначеними до набуття чинності Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд» XII з’їздом суддів України трьома членами ВРЮ.

Саме це питання врегульовано Законом України  «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення окремих положень з питань судоустрою». Зауважимо, що наразі триває процес формування ВРЮ відповідно до Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд». До складу ВРЮ призначено 17 осіб, 13 із яких уже склали присягу та набули повноважень члена ВРЮ. Для започаткування роботи Ради необхідно, щоб 14 членів ВРЮ набули повноважень.

Відповідно до Конституції України, Вища рада юстиції складається з двадцяти членів. Верховна Рада України, Президент України, з'їзд суддів України, з'їзд адвокатів України, з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ призначають до Вищої ради юстиції по три члени, а всеукраїнська конференція працівників прокуратури – двох. До складу Вищої ради юстиції входять за посадою Голова Верховного Суду України, Міністр юстиції України, Генеральний прокурор України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати