17 квітня 2021, 10:34

Огляд судових рішень у процедурах банкрутства за 2020 рік

Пресслужба Верховного Суду

Верховний Суд опублікував огляд правових висновків КГС ВС щодо застосування норм права у процедурах банкрутства за 2020 рік.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КГС ВС вирішив спір про визначення розміру статутного капіталу ТОВ та розмірів часток його учасників"

Огляд містить правові висновки судової палати, сформовані в 2020 році, які сприятимуть забезпеченню сталості та єдності судової практики у справах про банкрутство. Викладений матеріал дає змогу зрозуміти основні підходи до вирішення проблемних питань, які виникають під час практичного застосування норм законодавства про банкрутство, зокрема щодо:

  • порядку набуття статусу кредитора у справі про банкрутство;
  • можливості касаційного оскарження судових рішень про затвердження плану санації боржника, а також затвердження змін та доповнень до нього;
  • умов та підстав вжиття заходів забезпечення вимог кредиторів у справі про банкрутство;
  • заміни кредитора у справі про банкрутство на стадії апеляційного провадження;
  • можливості окремого оскарження від рішення суду першої інстанції в апеляційному та касаційному порядках ухвали про відмову в задоволенні клопотання про закриття провадження у справі про банкрутство тощо.

Окрім того, в огляді наведено правові позиції судової палати, які слід враховувати при застосуванні конкретних статей Кодексу України з процедур банкрутства.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати