08 квітня 2021, 14:17

Офіс Генпрокурора направив до МКС докази вбивства військових окупаційними силами РФ

Прессслужба Офісу Генпрокурора

Заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов підписав та направив до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду чергове інформаційне повідомлення щодо серйозних порушень міжнародного гуманітарного права з боку представників Російської Федерації та підконтрольних їм незаконних збройних формувань на Донеччині.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Президент затвердив Стратегію воєнної безпеки України"

Про це повідомляє пресслужба Офісу Генпрокурора. 

Зібрані факти та докази стосуються вбивств та поранень українських військових на тлі гуманітарних домовленостей під час подій під Іловайськом 29 серпня 2014 року та при обороні Донецького аеропорту 19-21 січня 2015 року.

Під час подій під Іловайском загинуло 366 українських військових, 429 – отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 – потрапили у полон, 24 – зникли безвісти.

Повідомляється, що під час оборони Донецького аеропорту під приводом перемир’я було здійсненно  приховане мінування позицій ЗСУ внаслідок чого загинуло 25 військовослужбовців, 22 – захоплено у полон, одного полоненого було вбито.

В повідомлені наголошується, що віроломне вбивство в умовах збройного конфлікту є воєнним злочином та порушує статтю 37 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій 1949, що забороняє «вбивати, завдавати поранення або брати в полон противника, вдаючись до віроломства».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати