28 листопада 2022, 17:30

Необґрунтоване підвищення цін: АМКУ відкрив справу проти Групи ІНТЕРПАЙП

Пресслужба АМКУ

23 листопада 2022 року Антимонопольний комітет України розпочав справу проти Групи ІНТЕРПАЙП (до якої входять ТОВ «ІНТЕРПАЙП УКРАЇНА» і ПрАТ «ІНТЕРПАЙП НТЗ») за ознаками вчинення нею порушень законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку первинної реалізації товару*.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Північний потік-2»: АМКУ оштрафував компанії, пов’язані з проєктом, на більш ніж 47 млн грн» 

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Власне ознаки порушень полягають у необґрунтованому підвищенні цін на товар, а також у встановленні компаніями Групи різних умов до рівнозначних угод з покупцями товару без обґрунтованих на це причин.

Комітет встановив, що Група ІНТЕРПАЙП має ознаки монопольного (домінуючого) становища на загальнодержавному ринку первинної реалізації товару.

Проаналізувавши цінову поведінку Групи ІНТЕРПАЙП, Комітет, на момент відкриття справи, не виявив об’єктивних причин (чинників), що могли б бути причиною підвищення цін на товар Групи впродовж досліджуваного періоду.

Крім того, Комітет не виявив залежності між динамікою відпускних цін на товар та складовими їх собівартості, зокрема - зміни вартості заготовки, зміни заробітних плат тощо.

Також у договорах ТОВ «ІНТЕРПАЙП УКРАЇНА» Комітет не виявив взаємозв’язку між кількістю товару, закупленого різними покупцями, та його ціною при інших однакових умовах договору.

*У зв’язку з введенням воєнного стану в Україні інформація щодо резидентів України в частині, що стосується уточнення виду діяльності не оприлюднюється до завершення воєнного стану в Україні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати