03 листопада 2022, 13:05

Народ України проти Вагнер Груп

Прес-реліз

Сьогодні українські жертви від незаконної російської війни оголосили про цивільний процес у Високому Суді Лондона проти російської приватної військової компанії (ПВК) Вагнер Груп (ВГ) та її засновника - Євгена Пригожина. Цей процес є частиною ширшої правової кампанії громадянського суспільства, що проводиться міжнародною групою юристів, слідчих та активістів (у подальшому аналогічні процеси будуть невдовзі розпочаті в Об'єднаному Королівстві та США).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Адвокатами жертв, McCue Jury & Partners LLP, були надані докази на засіданні парламентського комітету у закордонних справах Великої Британії: «Вагнер Груп та за її межами: Приватні Військові Компанії». Впродовж засідання було анонсовано про судовий процес жертв у Високому Суді Великої Британії, в той же час, коли лист перед процесом (ЛПП) був вручений особисто Пригожину та ВГ.

Судовий процес дозволить звичайним та сміливим українським громадянам подати позови про компенсацію від ключових гравців у «військовій машині Путіна» з метою звести нанівець їхні подальші зусилля та отримати компенсацію за звірства, які мають місце в Україні.

ЛПП звинувачує Пригожина, ВГ, Путіна та інших ключових осіб, які пов'язані з його військовою машиною та умисно завдають шкоди та страждань позивачам, а також виступають засобом незаконної війни та тероризму. Повідомляється, що відповідачі умисно беруть участь у терористичній кампанії, яка включає в себе вбивство цивільних, руйнування важливої української інфраструктури, об'єктів, незаконні політичні призначення, використання насильства в якості методу ведення війни та закладку вибухівки поряд із ядерними об'єктами. Їх метою було поширення терору та хаосу в Україні; та, відповідно, забезпечення незаконного вторгнення шляхом створення напруги на інфраструктурних об'єктах та створення надзвичайного стану. Зазначена стратегія повинна була прискорити вторгнення різноманітними способами: втеча громадян від тероризму мала б мінімізувати супротив та, у той же час, зменшити збитки цивільних осіб, тим самим зменшуючи ризик залучення НАТО.

У той час як Путін та ВГ продовжують скоювати акти тероризму в Україні, українські жертви розпочинають цей судовий процес, обираючи верховенство права та справедливість для подальшої боротьби. Почнемо з того, що насамперед позов було подано кількома хоробрими фізичними особами (які також вітають інших українців, які хочуть приєднатися). Але це також символічно представляє інтереси усіх українських громадян, які зазнали втрат у результаті війни, включаючи сотні тисяч українців, які евакуювалися до Великої Британії. Очікується, що кількість позивачів значно збільшиться протягом наступних тижнів.

Необхідна публічна підтримка шляхом краудфандингу для цієї справи та правової кампанії громадянського суспільства для того, щоб підготовлювати наступні позови жертв, виявляти інших відповідачів, які пов’язані з  військовою машиною Путіна, виявляти мільярди доларів для виплати репарацій від тих, хто відповідальний за звірства в Україні. Для підтримки проєкта, потерпілі запустили сторінку краудфандингу. Для більш детальної інформації.

Цей та інші судові процеси в межах ширшої правової кампанії громадянського суспільства спрямовані на підсанкційні та несанкційні активи кожної особи військової машини Путіна, включаючи найманців, порушників санкцій, клептократів та фінансові установи, які їм допомагають. Кампанія має намір невдовзі розпочати аналогічний судовий процес у судах США. Ми також активно вивчаємо всі потенційні юридичні шляхи та способи відшкодування потерпілим від ВГ та військової машини Путіна по всьому світу, ця справа та правова кампанія громадянського суспільства буде намагатися досягнути справедливості за всі злочини, незалежно від місця їх скоєння.

Основа міжнародної команди, яка підтримує цей процес

Міжнародна команда спеціалістів-практиків об'єдналися для ініціювання даного судового процесу та інших процесів у межах кампанії:

Адвокати та провідні юридичні радники, які представляють українських потерпілих позивачів: McCue Jury & Partners LLP (UK)

Радники, які допомагають:

Професор Charles T Kotuby, Jr., Університет Пітсбургської та Даермської юридичних шкіл (Великобританія/США)

Jason Wright of Curtis, Mallet-Prevost, Colt & Mosle LLP (Великобританія та США)

Сергій Шкляр, Arzinger (Україна)

Слідчі:

Bellingcat та незалежний колектив дослідників, слідчих та цивільних журналістів, які спеціалізуються на перевірці фактів та дослідженнях відкритих джерел.

Стратегічні комунікації:

Highgate, всесвітня консалтингова компанія, яка забезпечує комунікації та підтримку кампанії.

Приймання клієнтів та управління:

Justice Register, спеціалізована юридична компанія з приймання клієнтів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати