09 лютого 2024, 12:42

МОЗ: На Черкащині запрацювала мобільна аптека

Пресслужба МОЗ України

Після успішного запуску проєкту на Харківщині запрацювала мобільна аптека ще й у Черкаській області. Перший виїзд мобільного аптечного пункту відбувся 8 лютого 2024 року, повідомила пресслужба МОЗ України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Психологічна допомога дітям: у МОЗ розповіли, де її отримати".

"Запуск мобільних аптек дозволяє нам вирішити питання доступності лікарських засобів в сільській місцевості та дати пацієнту можливість придбати ліки без необхідності їздити за ними у більші міста. Також важливо, щоб пацієнт міг скористатися програмою "Доступні ліки", тобто отримати лікарські засоби безоплатно або з частковою доплатою. Минулого року ми затвердили регуляторні зміни, які дають змогу мобільним аптекам функціонувати. Цього року, в січні, вже запущена перша мобільна аптека на Харківщині.

Сьогодні маємо черговий запуск – цього разу на Черкащині. Затверджені 6 маршрутів охоплять 36 сіл у Черкаській області, що забезпечить доступ до лікарських засобів для близько 27,5 тисячі наших громадян. Ми зацікавлені в тому, щоб мобільних аптек ставало дедалі більше і ця практика стала звичною у всіх областях України", – сказав міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.

Найближчим часом планується ліцензувати ще один мобільний аптечний пункт, що дозволить у 2-3 рази збільшити забезпечення ліками сільське населення області.

Як зазначається, в мобільному аптечному пункті можна буде придбати як безрецептурні, так і рецептурні ліки. Всі рецептурні препарати відпускатимуться за паперовими та електронними рецептами.

"Також тут будуть відпускатися лікарські засоби, які підлягають реімбурсації за програмою "Доступні ліки": для лікування серцево-судинних хвороб, для профілактики інсультів та інфарктів; проти нецукрового та цукрового діабету; для лікування хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів; розладів психіки, поведінки, епілепсії тощо; інсуліни та медичні вироби. Пацієнти будуть отримувати інформацію щодо прибуття мобільного аптечного пункту від сімейного лікаря та органів місцевої влади, з керівниками яких погоджено маршрути", – йдеться в повідомленні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати