04 травня 2021, 12:56

Мінсоцполітики імплементувало рекомендації МОП щодо прожиткового мінімуму

Пресслужба Мінсоцполітики

Мінсоцполітики імплементувало Рекомендації №202 МОП "Щодо національних мінімальних рівнів соціального захисту" при розробці пакету законопроектів щодо реформи прожиткового мінімуму, які були схвалені Урядом та подані на розгляд Верховної Ради України. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як держава виплачує допомогу дітям, батьки яких ухиляються від аліментів"

Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики. 

В рекомендаціях йдеться про встановлення мінімального рівня соціального захисту для окремих соціальних груп, а саме:

  • основні гарантовані доходи на дітей,
  •  основні гарантовані доходи для осіб економічно активного віку,
  • основні гарантовані доходи для осіб похилого віку,
  • доступ до необхідних медичних послуг з охорони материнства.

"Рекомендація №202 Міжнародної організації праці доповнює та деталізує вимоги Конвенції №102 і фактично є практичним інструментом для держав, який описує, як саме вимоги Конвенції мають виконуватись, імплементуватись у національне законодавство. Враховуючи їх, нам важливо було забезпечити, щоб допомогу від держави на рівні прожиткового мінімуму отримали ті люди, для яких така допомога є основним джерелом існування, щоб цей гарантований дохід забезпечував їм мінімальний необхідний для життя набір товарів та послуг, справедливо обрахований. І щоб при цьому враховувались потреби людей диференційовано, відповідно до рекомендацій, в залежності від того, до якої соціальної групи вони належать. Така система дозволить динамічно підвищувати мінімальні соціальні гарантії, буде більш цілеспрямованою, орієнтованою на скорочення крайньої бідності, соціальної ізоляції найбільш незахищених, скорочення нерівності, стимулюватиме до виходу з бідності економічно активних людей, до переходу від зайнятості в неформальному секторі до зайнятості у формальному секторі економіки. В цілому, це сприятиме розбудові більш сталої економіки та довгострокового зростання. До речі, як показав досвід року пандемії, такий більш цілеспрямований та диференційований підхід у соціальній сфері є певним економічним стабілізатором, який підтримує попит у період кризи, навіть в умовах обмежених ресурсів на соціальний захист. А головне – допомагає людям адаптуватися до змін", - заявила Міністр соцполітики Марина Лазебна.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати