27 лютого 2021, 10:08

Кращі глобальні новатори 2021 року

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

андрощук новинаПЕРЕКЛАД. Винахід — це прояв прогресу, і новатори, на яких варто звернути увагу, — це ті, хто постійно домагається виняткових успіхів у ідеях, що знаходять реальне використання і приносять дохід. Програма Derwent Top 100 Global Innovators™ щороку відзначає компанії та дослідницькі установи, що знаходяться на вершині інноваційної екосистеми. Вона оцінює запатентовані ідеї понад 14 тис. організацій на предмет рівня інвестицій, впливу і якості.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У новому звіті досліджуються організації, які з часом підвищили свій рейтинг і розвиваються так, що в майбутньому можуть потрапити у список 100 кращих.

Проведений у цьому році аналіз глобальної інноваційної екосистеми вказує на більш жорсткі умови, ніж будь-коли раніше. Новаторам доводиться вкладати більше ресурсів, залучати більше людей, перевіряти більше даних, стежити за великою кількістю конкурентів і більш розумно захищати ідеї. Водночас Covid-19 стимулює зростання присутності у звіті «100 кращих світових інноваторів» медицини і фармацевтики. У новому дослідженні компанії Clarivate, що займається IP-послугами, відзначається, що за рік після початку пандемії збільшилася кількість інновацій у медичному та фармацевтичному секторах.

У річному звіті зазначаються компанії, що знаходяться на передньому краї глобального інноваційного ландшафту, і цього року 100 найбільших новаторів представляють 3 континенти і 14 країн/регіонів. Дослідження базується на даних, отриманих з патентних рішень Clarivate Derwent World Patents Index (DWPI) і Derwent Patent Citations Index (DPCI) і використовує 4 фактори: обсяг патентів, вплив, успіх і глобалізація. У 10-му випуску звіту «100 кращих глобальних новаторів 2021 року», опублікованому 23 лютого, США зберегли перше місце, включивши у нього 42 організації. За ними слідує Японія з 29 організаціями. Водночас цього року зафіксовано на 2 заявки менше з Франції і на 3 з Японії.

 У зв'язку з Covid-19 медична, біотехнологічна та фармацевтична галузі збільшили вагу в топ-100 цього року — медичні та біотехнологічні компанії складають 4% списку. Фармацевтичні компанії склали 6% лістингових компаній, що на 2% більше, ніж у 2019 р. Biotech Roche стала єдиною компанією з цих секторів, яка 10 років поспіль входила у список 100 кращих. Це найбільша біотехнологічна компанія у світі, що має на ринку 17 біофармацевтичних препаратів. Компанії Abbott, Bayer, BD, Boston Scientific, Bristol Myers Squibb, Johnson & Johnson, Medtronic, Novartis та Philips також входять у список.

У звіті говориться, що компанії, які залишалися в списку 100 кращих протягом останніх 10 років, демонструють значне зростання, що перевищує середньоринкові показники. А деякі компанії вийшли зі списку навіть при тому, що їх патентна активність залишається порівнянною. Це дослідження вказує також на вплив і новизну запатентованих рішень цих компаній.

Президент групи IP в Clarivate сказав: «Ми вітаємо 100 кращих компаній цього року, особливо 29 постійних одержувачів, які з року в рік піднімають планку інноваційної досконалості».

Джерело

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати