28 квітня 2022, 22:03

Конгрес США проголосував за ленд-ліз для України

Законопроєкт підтримали понад 223 члени Палати представників. Сенат підтримав його ще раніше. Тепер документ лишилося підписати президенту Джо Байдену. Це дозволить ефективніше, тобто без бюрократичної тяганини, відправляти зброю, боєприпаси та техніку Україні в умовах війни.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Палата представників Конгресу США дозволила конфіскацію активів підсанкційних росіян"

photo5429154982646627064

Що таке ленд-ліз?

Програму створили під час Другої світової війни. Схема виглядала так: США давали в оренду іншим державам товари і матеріали, необхідні для воєнних дій, а плату вимагали тільки за те, що вціліло після війни. Одинадцятого червня 1942 року Радянський Союз офіційно став учасником програми ленд-лізу, хоч і починав війну як союзник Німеччини. Наприкінці війни радянська армія їздила на американських джипах і вантажівках, радянські аси літали на американських винищувачах, а радянські танкісти дійшли до Берліну на американській бронетехніці.

Що це означає?

 В тексті документу йде мова про надання президенту США розширених повноважень щодо передачі або надання в оренду Україні оборонних засобів для "захисту цивільного населення від російського військового вторгнення" та для інших цілей.

Після ухвалення акту голова Білого Дому зобов'язаний впродовж 60 днів встановити прискорені процедури для доставки продукції.

Закон про ленд-ліз надає можливість значно прискорити постачання нам озброєння, транспорту, продовольства та допомоги з США. І все це дозволить нам вибити російську армію з наших територій.

Також потрібно розуміти, що ленд-ліз означає впевненість США в перемозі України над росією.

Що Україна може отримати в результаті ленд-лізу і допомоги в $20 млрд?

  • Танки третього покоління M1A2 Abrams
  • Бойові машини піхоти США M2A3 Bradley
  • Самохідні артилерійські установки M109A6 Paladin
  • Реактивні системи залпового вогню на колісному шасі HIMARS
  • Універсальна пускова установка / РСЗВ M270 MLRS
  • Пересувний норвезький ЗРК NASAMS 2
  • ЗРК Patriot
  • Багатофункціональні легкі винищувачі 4-го покоління F-16 C/D
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати